Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rozsądny projekt pozwala oszczędzać

2007-12-14

Rozsądny projekt pozwala oszczędzać

Odkąd temat oszczędzania i poszukiwania nowych źródeł energii pojawił się w literaturze fachowej, energooszczędne budownictwo stało się wymogiem.

Odkąd temat oszczędzania i poszukiwania nowych źródeł energii pojawił się w literaturze fachowej, energooszczędne budownictwo stało się wymogiem. Już za dwa lata we wszystkich krajach unijnych obowiązywać będą certyfikaty energetyczne, a termomodernizacja budynków stanie się koniecznością. – Jeśli jesteśmy właśnie na etapie planowania budowy swojego domu, warto już teraz pomyśleć nie tylko o ustawach, ale i o oszczędnościach oraz zastanowić się nad wyborem projektu, który w przyszłości spełni wszelkie normy energetyczne – mówi Dawid Tamas, ekspert do spraw projektów oszczędnych domów z portalu e-projektydomow.pl

W domach powstających w tradycyjnej technologii budowlanej zapotrzebowanie na ciepło wynosi około 220 [kWh/m kw. rok]. Obecnie możemy się zdecydować na budowę o wiele bardziej „oszczędnych” domów. Należą do nich:

Dom energooszczędny (low-energy house – LEH), w którym roczne zapotrzebowanie na ciepło jest niższe od 70 [kWh/m kw. rok].

Dom pasywny (passive house – PH), w którym zapotrzebowanie na ciepło jest tak niskie, że można zrezygnować z osobnego systemu grzewczego. W przypadku naszej strefy klimatycznej oznacza to, że roczne zapotrzebowanie na ciepło jest niższe od 15 [kWh/m kw. rok]. Dzięki skutecznemu korzystaniu z energii elektrycznej całkowite zapotrzebowanie na energię (wraz z energią elektryczną i ciepłą wodą) wynosi poniżej 33 [kWh/m kw. rok].

Domy energooszczędne i pasywne można oglądać na portalu e-projektydomow.pl

Źródło: KRN.pl | 2007-12-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemkamienice na zamianęinne nieruchomości na zamianędomy na wynajem powiat Płońskidomy na wynajem powiat Skarżyskidomy na sprzedaż gmina Czerwińsk nad Wisłąlokale użytkowe na wynajem gmina Zielonkadomy na wynajem w Kłodawiemieszkania na sprzedaż w Józefowiedomy na wynajem w Majdanie Bobowskim

Deweloperzy

);