Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rozpoczął się remont Muzeum AK

2009-07-14

Rozpoczął się remont Muzeum AK

Stary budynek Twierdzy Kraków przy ul. Wita Stwosza zostanie zaadaptowany na potrzeby Muzeum AK.

Stary budynek Twierdzy Kraków przy ul. Wita Stwosza zostanie zaadaptowany na potrzeby Muzeum AK – informuje „Gazeta Krakowska”.

Powierzchnia muzeum ma liczyć 6 tys. m kw., a więc dwa razy więcej niż Muzeum Powstania Warszawskiego. Znajdą się tam cztery poziomy wystawiennicze – donosi dziennik. W piwnicy zostanie zaprezentowana historia Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, powstania warszawskiego, akcji Burza, podziemia poakowskiego i represji komunistycznych. Na parterze będą się mieściły: szatnia, kawiarenka i sklep z pamiątkami. Zostanie tam pokazana także historia współczesna, dążenie do odzyskania niepodległości, walka legionów, bitwy I wojny światowej i kampania wrześniowa 1939 r. oraz niemiecka okupacja podczas II wojny światowej. Pierwsze piętro posłuży zaś jako miejsce przeznaczone na konferencje czy wystawy czasowe.
 
Planowany czas zakończenia inwestycji to początek 2011 r. – pisze „Gazeta”.
 
 

 

Źródło: „Gazeta Krakowska” 7.07.2009 | 2009-07-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażlokale użytkowe na wynajemdomy na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Bytowskidomy na sprzedaż powiat Żarskidomy na sprzedaż gmina Świebodzicemieszkania na sprzedaż gmina Limanowadomy na sprzedaż w Buczkudomy na wynajem w Suliniedomy na sprzedaż w Roszki Leśne

Deweloperzy

);