Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rozbudowa krypty na Skałce inwestycją narodową

2006-09-21

Rozbudowa krypty na Skałce inwestycją narodową

Prezydent RP uznał rozbudowę Skałki za inwestycję narodową. Są już wizualizacje rozbudowanej Krypty Zasłużonych. A fundacja Panteon Narodowy na Skałce szuka wolontariuszy do powstającego centrum edukacyjnego.

Prezydent RP uznał rozbudowę Skałki za inwestycję narodową. Są już wizualizacje rozbudowanej Krypty Zasłużonych. A fundacja Panteon Narodowy na Skałce szuka wolontariuszy do powstającego centrum edukacyjnego – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Z prezydentem spotkali się niedawno przedstawiciele fundacji Panteon Narodowy na Skałce. Jej prezes Marek Wasiak potwierdza chęć zaangażowania głowy państwa.

Przypomnijmy, czym ta idea jest – pisze „GW”. Właśnie dla tej idei wiosną tego roku powstała fundacja PNnS, której patronują ojcowie paulini (gospodarze Skałki i Jasnej Góry) oraz Polska Akademia Umiejętności. Celem fundacji jest rozbudowa Krypty Zasłużonych i stworzenie multimedialnego muzeum poświęconego spoczywającym tu osobom. – Krypta nieuchronnie się wypełnia. A w mieście ciągle nie brakuje ludzi wybitnych. Dlatego z entuzjazmem przyjęliśmy informacje przeora klasztoru Paulinów o możliwości rozbudowy panteonu – tłumaczył prof. Andrzej Białas, prezes PAU.

Inicjatorzy przedsięwzięcia podkreślają, że ma ono ponadpolityczny charakter – czytamy. Dlatego w radzie fundacji wymieniają m.in. metropolitę krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, byłego rzecznika praw obywatelskich Andrzeja Zolla, reżysera Krzysztofa Zanussiego, kompozytora Wojciecha Kilara, ministra kultury Kazimierza Michała Ujazdowskiego.

Przeor klasztoru oo. Paulinów o. Andrzej Napiórkowski przekonuje, że krypta to coś więcej niż miejsce pochówku największych polskich postaci: – Obok panteonu powstanie centrum edukacyjne, które będzie prowadzić nowoczesną edukację historyczną. Dziś mało który z Polaków wie, gdzie leżą prochy naszych największych obywateli, i to trzeba zmienić.

Źródło: Wojciech Pelowski, „Gazeta Wyborcza”, 2006-09-21 | 2006-09-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemkamienice do kupieniagaraże do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Opoczyńskidomy na sprzedaż powiat Kutnowskilokale użytkowe na wynajem gmina Tłuchowodomy na sprzedaż gmina Dłutówmieszkania na sprzedaż w Bartkachdomy na sprzedaż w Małoszewiedomy na wynajem w Miradź

Deweloperzy

);