Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rozbudowa gdańskiego lotniska

2010-05-06

Rozbudowa gdańskiego lotniska

Ogromny program inwestycyjny jest właśnie realizowany przez gdański port lotniczy.

Ogromny program inwestycyjny jest właśnie realizowany przez gdański port lotniczy – donosi „Gazeta Wyborcza”. Inwestycja ma kosztować ok. 400 mln zł. Dzięki niej powstanie m.in. nowy terminal, zwiększający roczną przepustowość do 5 mln pasażerów, droga kołowania i płyty postojowe. Wszystko po to, aby zdążyć na Euro 2012.

Jak czytamy dalej, stale zwiększający się ruch lotniczy sprawił, że gdańskie lotnisko wymagało kolejnych unowocześnień. W 2007 r. za ok. 9 mln zł powiększono hale przylotów i odpraw, co zwiększyło nieco przepustowość portu. Jednak była to doraźna poprawa warunków. Niezbędne stały się kolejne modernizacje. Dlatego w tym samym roku ogłoszono konkurs na projekt nowego terminalu. Zwyciężyła pracownia JSK Architekci z Warszawy. Nowy terminal stanie tuż obok istniejącego. Dzięki wybudowaniu kolejnej płyty lotnisko zyska 15 nowych stanowisk postojowych dla samolotów. Mniejsza płyta, przyległa do drogi kołowania, będzie stanowiła jednocześnie stanowisko do odladzania samolotów.


 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Trójmiasto 30.04.2010 | 2010-05-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniakamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Szczecineckilokale użytkowe na wynajem powiat M. Sosnowieclokale użytkowe na sprzedaż gmina Leśniowicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Siedlcemieszkania na wynajem w Rudawka Jaśliskamieszkania na wynajem w Kopnamieszkania na sprzedaż w Kolonia Siemiątkowska

Deweloperzy

);