Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rozbudowa domu też z pomocą państwa

2006-08-24

Rozbudowa domu też z pomocą państwa

Dopłaty do kredytów mieszkaniowych mogą zostać rozszerzone na nadbudowę, przebudowę i rozbudowę budynków.

Dopłaty do kredytów mieszkaniowych mogą zostać rozszerzone na nadbudowę, przebudowę i rozbudowę budynków – informuje „Życie Warszawy”.

Za takimi senackimi poprawkami do ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania opowiedziały się 23 sierpnia sejmowe komisje infrastruktury i polityki społecznej. Obie zarekomendowały posłom przyjęcie zmian.

Teraz zapis w ustawie mówi o dopłatach do kredytów obejmujących koszty budowy mieszkania, domu jednorodzinnego lub pokrycie wkładu budowlanego w spółdzielni mieszkaniowej. Ustawa przewiduje zwrot 50 proc. odsetek od kredytów preferencyjnych zaciąganych przez rodziny.

Także wczoraj członkowie sejmowych komisji zarekomendowali przyjęcie poprawki, by Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe mogły udzielać swoim członkom kredytów na cele mieszkaniowe na okres nie dłuższy niż osiem lat. W tej chwili SKOK-i mogą udzielać pożyczek i kredytów mieszkaniowych najwyżej na pięć lat. Dofinansowanie kredytów, zgodnie z ustawowym zapisem, będzie udzielane na osiem lat, od momentu pierwszej spłaty odsetek. Zmiana zapisu pozwoliłaby zatem członkom SKOK-ów w pełni skorzystać z ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania.

Zgodnie z ustawą, dofinansowane będą mieszkania o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 75 mkw. oraz domy jednorodzinne o powierzchni do 140 mkw. Przewiduje ona dofinansowanie zakupów na rynku pierwotnym i wtórnym.

Źródło: „Życie Warszawy”, 2006-08-24 | 2006-08-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadomy na zamianęlokale użytkowe na wynajemdomy na wynajem powiat Czarnkowsko-Trzcianeckimieszkania na sprzedaż powiat M. Łomżadomy na wynajem gmina M. Kaliszlokale użytkowe na wynajem gmina Poświętnemieszkania na wynajem w Piaskachmieszkania na wynajem w Janikach Pasłęckichdomy na sprzedaż w Grabówce

Deweloperzy

);