Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rozbiórka przy Marszałkowskiej i Zielnej

2008-02-01

Rozbiórka przy Marszałkowskiej i Zielnej

Tymczasowe pawilony z lat 50. przy ul. Marszałkowskiej i Zielnej zostaną rozebrane. W maju będzie musiało wyprowadzić się stamtąd kilkudziesięciu najemców.

Tymczasowe pawilony z lat 50. przy ul. Marszałkowskiej i Zielnej zostaną rozebrane – donosi Gazeta. W maju będzie musiało wyprowadzić się stamtąd kilkudziesięciu najemców.

Taką decyzję podjął zarząd dzielnicy. Powodem rozbiórki jest nieestetyczny wygląd pawilonów. Jak przypomina dziennik, parterowe budynki z kolorowymi szyldami istnieją od lat 50., kiedy to urządziło się w nich 142 rzemieślników i kupców. Pod koniec lat 90., gdy zaczynała się budowa stacji metra Świętokrzyska, trzeba było zburzyć trzy pawilony. Odbywały się ostre protesty, doszło nawet do rękoczynów. Budowa metra opóźniła się o pół roku. Teraz zostaną zburzone wszystkie pawilony należące do miasta: przy Zielnej 6, 8, 10 oraz Marszałkowskiej 107 i 109 – w sumie 79 lokali.

Spółka Pawilony stworzona przez rzemieślników i kupców z Marszałkowskiej liczyła na to, że postawi dom handlowy przy Al. Jerozolimskich 42. Plany były takie, by w 1999 r. przenieść tam działalność, a pawilony zlikwidować. Spółka przegrała jednak przetarg na grunt. Do dziś kwestionuje przed sądem jego wynik – przypomina dziennik.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Stołeczna 31.01.2008 | 2008-02-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażkamienice na wynajemkamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Szczecineckidomy na sprzedaż powiat Łęczyckilokale użytkowe na wynajem gmina Lututówdomy na wynajem gmina Spytkowicemieszkania na wynajem w Mielniedomy na wynajem w Olbrachcicachdomy na sprzedaż w Roztokach Dolnych

Deweloperzy

);