Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rozbiórka na terenie Browaru Piastowskiego

2008-01-22

Rozbiórka na terenie Browaru Piastowskiego

Stara fabryka kawy słodowej z 1909 roku, leżąca na terenie dawnego browaru przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu, zostanie zrównana z ziemią. Inwestor obiecuje jednak, że ocali pozostałe budynki, w tym również te niewpisane do rejestru zabytków.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, stara fabryka kawy słodowej z 1909 roku, leżąca na terenie dawnego browaru przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu, zostanie zrównana z ziemią. Inwestor obiecuje jednak, że ocali pozostałe budynki, w tym również te niewpisane do rejestru zabytków.

Według specjalistów fabryka nie jest zbyt cenna z architektonicznego punktu widzenia. Nie została też wpisana do rejestru zabytków, dlatego może zostać wyburzona, zwłaszcza że inwestor obiecuje, iż elementy istotne dla historii browaru zostaną zrewitalizowane – czytamy w artykule.

W miejscu dawnego browaru powstaną apartamenty, lofty o wysokim standardzie, punkty handlowe i usługowe oraz biura. Zachowany zostanie także układ geometryczny, a cały kompleks po rozbudowie ma klimatem nawiązywać do dotychczasowej zabudowy. Projekt rewitalizacji nie jest jeszcze gotowy. Inwestor nie zdradza również kosztów. Wiadomo tylko, że prace powinny zakończyć się do 2012 roku – informuje Gazeta.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Wrocław 20.01.2008 | 2008-01-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażdomy na zamianęlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Tarnogórskidomy na wynajem powiat Gorlickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Sierpclokale użytkowe na wynajem gmina Przeworskmieszkania na wynajem w Rybakówkodomy na sprzedaż w Gołaszówkamieszkania na sprzedaż w Żerdnie

Deweloperzy

);