Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rośnie sprzedaż, rosną marże

2010-11-24

Rośnie sprzedaż, rosną marże

Zwiększyła się liczba sprzedawanych mieszkań. Zyski deweloperów wzrastają jednak powoli.

Zwiększyła się w porównaniu z rokiem poprzednim liczba mieszkań sprzedawanych przez deweloperów – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. W niektórych przypadkach łączna liczba mieszkań sprzedanych od początku tego roku podwoiła sprzedaż z 2009 r.

Spowodowane kryzysem wstrzymanie inwestycji powoduje jednak, że liczba mieszkań oferowanych do sprzedaży wciąż jest stosunkowo niska. Wpływa to na osłabienie wzrostu przychodów firm deweloperskich. Inwestorzy mają nadzieję, że wznowienie budowy nowych lokali wpłynie na polepszenie koniunktury w następnych latach.

Wśród ankietowanych przez „Dziennik Gazetę Prawną” firm deweloperskich, najlepszy wynik osiągnął Triton Development, który w stosunku do roku poprzedniego potroił swoje zyski. Najniżej uplasowały się Dom Development (spadek zysków o 51,4 proc.) i Gant Development (spadek o 63 proc.). Wraz ze wzrostem sprzedaży rosną marże deweloperów – wskazuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Ronson Development podaje marżę w wysokości 26 proc., J.W. Construction – 31 proc.  

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”, 19.11.2010 | 2010-11-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemmieszkania na sprzedażinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Nyskidomy na sprzedaż powiat Puckilokale użytkowe na wynajem gmina Jabłonna Lackamieszkania na sprzedaż gmina Mikołajkidomy na wynajem w Grodziskumieszkania na wynajem w Borowejdomy na wynajem w Korytnicy

Deweloperzy