Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rośnie atrakcyjność euro

2009-03-10

Rośnie atrakcyjność euro

Kredyty w euro budzą coraz większe zainteresowanie. Według ekspertów euro wkrótce może zagrozić dominującej pozycji franka szwajcarskiego.

Kredyty w euro budzą coraz większe zainteresowanie. Według ekspertów euro wkrótce może zagrozić dominującej pozycji franka szwajcarskiego – donosi „Gazeta Prawna”.

Jeszcze do niedawna klienci polskich banków, zadłużając się na cele mieszkaniowe, zaciągali kredyty głównie we franku, jako że stopy procentowe w Szwajcarii były dużo niższe niż w Polsce. Jak czytamy dalej, po serii ostatnich obniżek stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego (EBC) coraz atrakcyjniejsze stają się kredyty w euro. Obecnie koszt pieniądza w euro jest tylko o punkt procentowy wyższy niż we franku (główna stopa EBC wynosi obecnie 1,5 proc. wobec 0,5 proc. w Szwajcarii i 4 proc. w Polsce).

Jak przyznają analitycy, kredyty w euro mogą pociągać tych klientów, którzy liczą, że uda im się zarobić na ryzyku kursowym – podkreśla dziennik. Zdaniem większości ekonomistów obecny kurs euro na poziomie 4,7-4,8 zł nie utrzyma się długo. Większość prognoz zakłada umocnienienie złotego. Optymiści widzą nawet kurs euro poniżej 4 zł na koniec 2009 r. – dodaje „Gazeta Prawna”.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 10.03.2009 | 2009-03-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemlokale użytkowe na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Koszalindomy na sprzedaż powiat Lipskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Osiedomy na wynajem gmina Imielnodomy na sprzedaż w Trankwicachmieszkania na sprzedaż w Szycachmieszkania na wynajem w Bystrzejowice Trzecie

Deweloperzy

);