Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rosnąca rola koncentracji

2011-10-03

Rosnąca rola koncentracji

Poszukujący dużych biur wolą podpisać umowę przedwstępną niż dzielić firmę między kilka lokalizacji.

Firmy poszukujące nowych, dużych powierzchni preferują długoterminowy najem zamiast kupna biurowca – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Coraz częściej także, już podczas budowy obiektu, podpisywane są umowy typu pre-let, dzięki którym najemcy mogą wynająć nawet kilkadziesiąt tys. m kw. w jednym miejscu. Jak dodaje dziennik, analitycy Jones Lang LaSalle twierdzą, że koncentracja działalności bez konieczności dzielenia przedsiębiorstwa między różne lokalizacje stanie się wkrótce powszechną tendencją na rynku biurowym.

Podpisanie umowy przedwstępnej daje możliwość dopasowania inwestycji do konkretnych wymagań przyszłego najemcy. Zapotrzebowanie na tego typu powierzchnie jest tak duże, że firmy pytają nie tylko o wynajem pomieszczeń czy pięter, ale także o możliwość zajęcia całego budynku dostosowanego do indywidualnych potrzeb – komentuje Maciej Grabski, inwestor gdańskiego kompleksu biurowego Olivia Business Centre. Dzięki zawieraniu  pre-let na dłuższy okres najemca może wynegocjować atrakcyjniesze stawki czynszowe niż przy umowach standardowych.

Największą zrealizowaną dotychczas inwestycją built-to-suit będzie Miasteczko Orange – siedziba TP przy Al. Jerozolimskich w Warszawie. Spółka to jedyny najemca kompleksu o powierzchni ponad 40 tys. m kw.

Czytaj więcej newsów

Źródło: „Rzeczpospolita" | 2011-10-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemmieszkania na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Kolbuszowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Oświęcimskidomy na wynajem gmina Skępedomy na wynajem gmina Piątekmieszkania na wynajem w Czyżew-Siedliskachdomy na wynajem w Kamocinkumieszkania na sprzedaż w Wigrańcach

Deweloperzy

);