Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rosną niepokoje

2011-08-19

Rosną niepokoje

Spadki na giełdzie, problemy w strefie euro, niepewność amerykańskich obligacji – czy to wszystko zapowiada nową falę kryzysu?

Czwartek 18 sierpnia był dla Giełdy Papierów Wartościowych fatalny. Indeks największych spółek WIG20 zamknął dzień z wynikiem -5,8 proc. Główny wskaźnik WIG spadł o 5,9 proc. Podobnie działo się na giełdach amerykańskich i europejskich, gdzie indeksy traciły po kilka procent. Najmniejsze spadki odnotowano w Azji, gdzie nie przekroczyły one poziomu 2 proc. Rosła za to cena złota, które osiągnęła wartość 1826 dolarów za uncję, oraz franka szwajcarskiego, który znów przekroczył poziom 3,7 zł.

Inwestorów giełdowych zaniepokoiły informacje docierające z krajów strefy euro. Wzrost PKB kwartał do kwartału wyniósł w Niemczech 0,1 proc., w Wielkiej Brytanii 0,2 proc., we Włoszech 0,3 proc., a we Francji – 0,0 proc. Ustalenia kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego, dotyczące uspokojenia sytuacji w strefie euro, dla większości obserwatorów okazały się rozczarowujące. Minister finansów Jacek Rostowski nazwał je „odgrzewanymi kotletami”.

Premier Donald Tusk podczas piątkowego wystąpienia w Sejmie zachęcał do zachowania spokoju w obliczu niepokojących sygnałów napływających z rynków światowych. Jego zdaniem najbardziej niebezpieczne byłoby w tym momencie wykonywanie nerwowych odruchów i uleganie emocjom. Tusk zapewnił również, że Polska jest przygotowana na pogorszenie światowej koniunktury.

Źródło: KRN.pl | 2011-08-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemlokale użytkowe do kupieniadziałki na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Choszczeńskimieszkania na wynajem powiat Włocławskidomy na sprzedaż gmina Baniemieszkania na sprzedaż gmina Tuplicemieszkania na wynajem w Radomicachdomy na sprzedaż w Kamionaczykumieszkania na sprzedaż w Korytnicy

Deweloperzy

);