Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rosną ceny ziemi w Polsce

2006-06-01

Rosną ceny ziemi w Polsce

Ceny ziemi i czynsze dzierżawne w Polsce systematycznie rosną. Nabyciem ziemi coraz częściej interesują się, poza rolnikami, którzy chcą rozwijać gospodarstwa, osoby nie związane z rolnictwem.

Ceny ziemi i czynsze dzierżawne w Polsce systematycznie rosną. Nabyciem ziemi coraz częściej interesują się, poza rolnikami, którzy chcą rozwijać gospodarstwa, osoby nie związane z rolnictwem - wynika z przedstawionych przez „Puls Biznesu” analiz Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR).

Ceny ziemi tzw. państwowej, sprzedawanej z zasobów ANR, tylko w 2005 r. wzrosły o prawie 1 tys. 500 zł za hektar, tj. o 20 proc. w stosunku do 2004 r. W 2003 r., przed wstąpieniem Polski do UE, średnia cena gruntów w Polsce wynosiła nieco ponad 3,7 tys. za ha, a po akcesji odnotowano 25 proc. wzrost do prawie 4,7 tys. zł/ha – wynika z przytaczanych przez gazetę informacji udostepnionych PAP przez Grażynę Kapelko z ANR.

O ile w I kwartale ubiegłego roku ANR sprzedawała ziemię średnio po 5 tys. 105 zł/ha, to w IV kwartale kosztowała ona 6 tys. 535 zł/ha. W 2006 r. odnotowuje się dalszy wzrost cen gruntów.

W ostatnim kwartale 2005 r. najwyższe ceny Agencja otrzymała za grunty leżące w woj. wielkopolskim i śląskim (ponad 9,6 tys. zł/ha) oraz mazowieckim (8,6 tys. zł ha). Najtańsza ziemia był w woj. świętokrzyskim (3,8 tys. ha) i podlaskim (4,1 tys. ha).
Więcej w „Pulsie Biznesu”.

Źródło: „Puls Biznesu”, 26.05.2006 | 2006-06-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniainne nieruchomości do kupieniagaraże do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Wolsztyńskilokale użytkowe na wynajem powiat Kościańskimieszkania na sprzedaż gmina Błaszkimieszkania na sprzedaż gmina Żarymieszkania na sprzedaż w Rzącachmieszkania na sprzedaż w Mostachdomy na sprzedaż w Kaczkowie

Deweloperzy

);