Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rosną ceny ziemi w Polsce

2006-06-01

Rosną ceny ziemi w Polsce

Ceny ziemi i czynsze dzierżawne w Polsce systematycznie rosną. Nabyciem ziemi coraz częściej interesują się, poza rolnikami, którzy chcą rozwijać gospodarstwa, osoby nie związane z rolnictwem.

Ceny ziemi i czynsze dzierżawne w Polsce systematycznie rosną. Nabyciem ziemi coraz częściej interesują się, poza rolnikami, którzy chcą rozwijać gospodarstwa, osoby nie związane z rolnictwem - wynika z przedstawionych przez „Puls Biznesu” analiz Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR).

Ceny ziemi tzw. państwowej, sprzedawanej z zasobów ANR, tylko w 2005 r. wzrosły o prawie 1 tys. 500 zł za hektar, tj. o 20 proc. w stosunku do 2004 r. W 2003 r., przed wstąpieniem Polski do UE, średnia cena gruntów w Polsce wynosiła nieco ponad 3,7 tys. za ha, a po akcesji odnotowano 25 proc. wzrost do prawie 4,7 tys. zł/ha – wynika z przytaczanych przez gazetę informacji udostepnionych PAP przez Grażynę Kapelko z ANR.

O ile w I kwartale ubiegłego roku ANR sprzedawała ziemię średnio po 5 tys. 105 zł/ha, to w IV kwartale kosztowała ona 6 tys. 535 zł/ha. W 2006 r. odnotowuje się dalszy wzrost cen gruntów.

W ostatnim kwartale 2005 r. najwyższe ceny Agencja otrzymała za grunty leżące w woj. wielkopolskim i śląskim (ponad 9,6 tys. zł/ha) oraz mazowieckim (8,6 tys. zł ha). Najtańsza ziemia był w woj. świętokrzyskim (3,8 tys. ha) i podlaskim (4,1 tys. ha).
Więcej w „Pulsie Biznesu”.

Źródło: „Puls Biznesu”, 26.05.2006 | 2006-06-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemlokale użytkowe do kupieniagaraże na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Tarnobrzeskilokale użytkowe na wynajem powiat Lubińskimieszkania na wynajem gmina Koluszkidomy na wynajem gmina Ryczywółmieszkania na sprzedaż w Niewodnicy Kościelnejmieszkania na sprzedaż w Świdniku Dużymmieszkania na wynajem w Nowym Kocinie

Deweloperzy

);