Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rosną Balice

2011-10-26

Rosną Balice

Wydano pozwolenie na nowe inwestycje Kraków Airport, które umożliwią obsługę ponad dwukrotnie większej liczby pasażerów.

Wojewoda małopolski wydał 26 października pozwolenie na budowę i rozbudowę terminalu pasażerskiego oraz wewnętrznego układu komunikacyjnego Portu Lotniczego w Balicach. Projekt wykonawczy inwestycji ma być gotowy do końca tego roku, natomiast przetarg na generalnego wykonawcę planowany jest na pierwszy kwartał 2012 r.

Projekt nowego terminalu przewiduje powiększenie powierzchni użytkowej z 15 tys. do 55 tys. m kw. Pozwoli to na obsługę ok. 8 mln pasażerów każdego roku (obecnie Kraków Airport obsługuje ich ok. 3 mln). Rozbudowa istniejącego terminalu zakłada natomiast modernizację organizacji ruchu pasażerskiego i transportu bagażowego. Istniejący terminal po przebudowie spełniał będzie jedynie funkcję odlotową, zaś odprawy przylotowe zostaną przeniesione do nowej części obiektu.

Działania w zakresie rozbudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego będą polegały na stworzeniu sieci drogowej odpowiadającej potrzebom powyższych inwestycji m.in. połączeniu ich z parkingiem wielopoziomowym i hotelem. Układ będzie umożliwiał także połączenie lotniska z autostradą A4, drogą wojewódzką nr 774 oraz linią kolejową.

Przewidywany termin zakończenia wymienionych inwestycji, określono na 2015 r. Ich szacowana wartość to ok. 400 mln zł. Jedna czwarta wydatków ma zostać pokryta z unijnych dotacji.
 

Źródło: KRN.pl | 2011-10-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniamieszkania na wynajemdomy na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Garwolińskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Leszczyńskidomy na sprzedaż gmina Grodzisk Wielkopolskimieszkania na wynajem gmina Gaćdomy na sprzedaż w Wierzbicymieszkania na wynajem w Jeleniniemieszkania na wynajem w Krępej

Deweloperzy

);