Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rok 2009: tańsze kredyty i mniej atrakcyjne lokaty

2009-01-05

Rok 2009: tańsze kredyty i mniej atrakcyjne lokaty

W 2009 r. możemy spodziewać się tańszych kredytów gotówkowych i niższego oprocentowania kart kredytowych.

W 2009 r. możemy spodziewać się tańszych kredytów gotówkowych i niższego oprocentowania kart kredytowych – zauważa „Gazeta Prawna”. Według prognoz porównywarki finansowej Comperia.pl cykl obniżek stóp procentowych zbije rynkową stopę WIBOR (stawka trzymiesięczna) do poziomu nie wyższego niż 4 proc. Jeżeli nie zmieni się polityka banków w segmencie kredytów hipotecznych, wartość udzielonych kredytów spadnie o około 20 proc. Jak czytamy dalej, podwyższone marże rekompensować będzie drugi składnik oprocentowania – spadająca stopa WIBOR, dzięki której będzie można się spodziewać nieco tańszych kredytów gotówkowych i kart kredytowych.

Miniony rok nie przyniósł istotnych zmian na rynku kredytów gotówkowych, samochodowych i kart kredytowych. Banki ani nie ograniczyły akcji kredytowej w tych segmentach, ani nie zmieniły (poza kilkoma wyjątkami) polityki cenowej na niekorzyść klientów – informuje dziennik. W przypadku pożyczek gotówkowych poziom rzeczywistego oprocentowania znajduje się dzisiaj mniej więcej na tym samym poziomie co na początku 2008 r. W styczniu średnia rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki (kredyt 5 tys. zł na 36 miesięcy) wynosiła 18,2 proc. W okresie letnim nieznacznie zmalała (do 17,8 proc.), a w grudniu wynosiła 18,5 proc. – podaje „Gazeta Prawna”.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 2.01.2009 | 2009-01-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażdziałki na sprzedażlokale użytkowe do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat M. Gliwicedomy na sprzedaż powiat Koneckimieszkania na wynajem gmina Rzezawadomy na wynajem gmina Bielawymieszkania na wynajem w Kłudziedomy na wynajem w Rudce Kozłowieckiejmieszkania na sprzedaż w Woli Michowej

Deweloperzy

);