Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rocznica bitwy pod Grunwaldem

2010-06-30

Rocznica bitwy pod Grunwaldem

14 lipca cała Polska będzie świętować 600. rocznicę zwycięstwa w bitwie pod Grunwaldem.

14 lipca cała Polska będzie świętować 600. rocznicę zwycięstwa w bitwie pod Grunwaldem. Centralna część obchodów odbędzie się na miejcu bitwy, ale Małopolanie będą mogli uczcić wielki sukces wojsk polskich w Krakowie, gdzie czeka na nich masa atrakcji.
 
Krakowskie obchody rocznicy bitwy grunwaldzkiej będą połączone z obchodami 100-lecia odsłonięcia pomnika grunwaldzkiego i 600-lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Rozpoczną się 10 lipca, kiedy to z miasta wyruszy symboliczny tabor średniowieczny, wiozący do Grunwaldu krakowskie obwarzanki, które, jak podaje legenda, były przysmakiem żołnierzy króla Jagiełły. Przez kolejne dni w mieście – przede wszystkim na Rynku Głównym i placu Szczepańskim – odbędą się widowiska, występy artystyczne czy pokazy tańca dworskiego.
 
Kulminacyjnym dniem obchodów będzie 14 lipca pod pomnikiem grunwaldzkim. Wtedy to do Krakowa przybędą prezydenci Polski i Litwy, aby świętować wspólne zwycięstwo sprzed 600 lat.

 

Źródło: KRN.pl 29.06.2010 | 2010-06-30

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniadomy na wynajeminne nieruchomości na zamianędomy na wynajem powiat Kaliskilokale użytkowe na wynajem powiat Rawickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Lelislokale użytkowe na sprzedaż gmina Porajdomy na sprzedaż w Żernikachmieszkania na sprzedaż w Nowym Piastowiedomy na wynajem w Przybrda

Deweloperzy

);