Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rewitalizacja stolicy

2008-02-01

Rewitalizacja stolicy

Remont murów Starego Miasta i stuletnich kamienic na Pradze, renowacja Fortu Bema, Synagogi Nożyków i odtworzenie konnego tramwaju na Chłodnej – między innymi takie projekty znalazły się w Lokalnym Programie Rewitalizacji do 2013 r.

Remont murów Starego Miasta i stuletnich kamienic na Pradze, renowacja Fortu Bema, Synagogi Nożyków i odtworzenie konnego tramwaju na Chłodnej – między innymi takie projekty znalazły się w Lokalnym Programie Rewitalizacji do 2013 r. – podaje „Gazeta Wyborcza”

O rewitalizacji, czyli przywróceniu do życia nieatrakcyjnych, zaniedbanych i zniszczonych fragmentów Warszawy, mówi się od lat. Tereny najbardziej zdegradowane, zwane „obszarami kryzysowymi", stanowią blisko 10 proc. obszaru stolicy. Mieszka tam ponad 34 proc. warszawiaków. W przyszłym tygodniu program trafi do Rady Warszawy, która przyjmie go być może jeszcze w końcu lutego – czytamy dalej. Lokalny Program Rewitalizacji znany był do tej pory jedynie z wersji uproszczonej, obejmującej zaledwie cztery dzielnice. Zaprezentowany wczoraj nowy dokument dotyczy już 14 dzielnic, bez Białołęki, Wilanowa, Ursynowa i Włoch.

Projekty zgłoszone przez dzielnicowe samorządy wyceniono na ponad 300 mln zł, zaś inwestycje wspólnot, spółdzielni i stowarzyszeń kosztować będą przeszło 400 mln zł. Projekty samorządowe mają już zagwarantowane finansowanie z budżetu miasta. Gorzej z pozostałymi. Wprawdzie każdy z projektów wymienionych w programie może liczyć na dofinansowanie z funduszy Unii nawet w 85 proc., ale nie ma gwarancji, że te pieniądze otrzyma. Decyzję podejmuje marszałek województwa – informuje Gazeta.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Stołeczna 31.01.2008 | 2008-02-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażhale i magazyny na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Tarnogórskidomy na sprzedaż powiat Starogardzkilokale użytkowe na wynajem gmina Ryczywółlokale użytkowe na sprzedaż gmina Pruszczdomy na wynajem w Lewickiedomy na wynajem w Jankachmieszkania na wynajem w Stabunitach

Deweloperzy

);