Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Resort finansów uprości zwrot VAT

2006-07-01

Resort finansów uprości zwrot VAT

Inwestorzy nie odpuszczają VAT, który zapłacili przy zakupie materiałów budowlanych. Resort finansów chce więc uprościć zasady zwrotu tego podatku, bo urzędy skarbowe nie nadążają z przerobem wniosków.

Inwestorzy nie odpuszczają VAT, który zapłacili przy zakupie materiałów budowlanych. Resort finansów chce więc uprościć zasady zwrotu tego podatku, bo urzędy skarbowe nie nadążają z przerobem wniosków – czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Ustawa obowiązuje zaledwie sześć miesięcy, a już będzie poprawiana. Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" w Ministerstwie Finansów, najprawdopodobniej w lipcu rząd skieruje do Sejmu projekt nowelizacji, która doprecyzuje przepisy i przede wszystkim uprości procedury. Chodzi o to, by w sytuacji, gdy wniosek o zwrot VAT nie budzi wątpliwości fiskusa, pieniądze były wypłacane inwestorowi bez zbędnych ceregieli. Obecnie musi on czekać na decyzję naczelnika urzędu skarbowego nawet do pół roku. Na wypłatę pieniędzy ma dodatkowo 25 dni.

Ministerstwo najpewniej kieruje się troską nie tylko o inwestorów, ale przede wszystkim o kasę państwa. Za opóźnienie fiskus musi bowiem zapłacić odsetki, a na to prawdopodobnie się zanosi. Ministerstwo Finansów liczy ponadto na to, że dzięki uproszczeniu procedur zmniejszą się też koszty obsługi.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", 30.06.2006 | 2006-07-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy na sprzedażinne nieruchomości na wynajemdomy na wynajem powiat Zduńskowolskimieszkania na wynajem powiat Brzezińskidomy na sprzedaż gmina Raba Wyżnalokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowy Targmieszkania na wynajem w Śliwowo-Łopienitychmieszkania na sprzedaż w Kaczkowicachdomy na wynajem w Kossaki Borowe

Deweloperzy

);