Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Renowacja małej architektury

2011-11-07

Renowacja małej architektury

Urząd Miasta Gdyni zlecił przygotowanie dwóch projektów kiosków. Konieczność renowacji obiektów argumentuje przeprowadzoną odnową sąsiadujących z nimi budynków i dróg.

Po przeprowadzeniu renowacji budynków i dróg, gdyńscy urzędnicy zdecydowali o podjęciu działań obejmujących tzw. małą architekturę. W pierwszej kolejności planowana jest odnowa kiosków – czytamy na portalu mmtrojmiasto.pl. Na najbliższe dwa lata zaplanowano zastąpienie starych obiektów w ok. 60 lokalizacjach.

Z początkiem listopada miasto zleciło architektowi przygotowanie dwóch modernistycznych projektów. Po ich opracowaniu handlowcy będą mogli zdecydować, który jest dla nich odpowiedni. Do pomysłu magistratu kioskarze podchodzą jednak bardzo sceptycznie. Najważniejszym argumentem jest cena – koszt zakupu nowego kiosku wyniesie ok. 50 tys. zł i handlowcy boją się, że zakup się im nie zwróci.

Rozwiązaniem problemu zwrotu wydatków ma być wydłużenie okresu dzierżawy. Pierwsza umowa zawarta zostanie na okres 3 lat. Jeśli kioskarze w ciągu dwóch lat kupią nowy obiekt, wówczas dostaną umowę na kolejne 9 lat. Jeżeli nie, dzierżawa nie zostanie przedłużona.

Źródło: mmtrojmiasto.pl, 6.11.2011 | 2011-11-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażhale i magazyny do kupieniamieszkania do kupieniadomy na wynajem powiat Polkowickimieszkania na sprzedaż powiat Zwoleńskimieszkania na sprzedaż gmina Grodzisko Dolnedomy na wynajem gmina Wapnodomy na sprzedaż w Rymanowiedomy na wynajem w Borzykowiemieszkania na sprzedaż w Mołtajnach

Deweloperzy

);