Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Remont zabytkowej szklarni

2010-01-28

Remont zabytkowej szklarni

Secesyjna szklarnia oraz przylegający do niej budynek gospodarczy Pojnarówka, zlokalizowane przy al. Mickiewicza 21, mają przekształcić się w najbliższym czasie w Centrum Informacji i Ekspozycji Uniwersytetu Rolniczego.

Secesyjna szklarnia oraz przylegający do niej budynek gospodarczy Pojnarówka, zlokalizowane przy al. Mickiewicza 21, mają przekształcić się w najbliższym czasie w Centrum Informacji i Ekspozycji Uniwersytetu Rolniczego – donosi „Dziennik Polski”.
 
Zespół zabytkowych budynków (szklarnia, budynek zaplecza i ogrodzenie) powstał ok. 1912 r. i jest wpisany do rejestru zabytków. Pierwotnie służył jako obiekt pomocniczy ówcześnie istniejącego Studium Rolniczego (Collegium Agronomicum). Według kanclerza Uniwersytetu Rolniczego, Krzysztofa Ziółkowskiego, jest to unikatowy przykład szklarni z początku XX w., reprezentujący formy charakterystyczne dla secesji. Obecnie stan budynku jest krytyczny.
Uczelnia zamierza przeprowadzić remont i adaptację szklarni oraz Pojnarówki na potrzeby Centrum Informacji i Ekspozycji Uniwersytetu Rolniczego. Jak czytamy dalej, w budynku gospodarczym zostaną utworzone biura i sala konferencyjna, szklarnia stanie się zaś pawilonem wystawienniczym, którego aranżacja wnętrza będzie się zmieniać w zależności od bieżących potrzeb.
 
Uniwersytet Rolniczy z pomocą Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa odnawia swoje obiekty od początku lat 90. Koszt planowanej inwestycji przy Mickiewicza ocenia się na 3,5-4 mln złotych. Uczelnia posiada pełną dokumentację oraz zgodę konserwatora zabytków. Jeśli otrzyma dotację ze SKOZK, prace rozpoczną się w 2010 r. – dodaje dziennik.
 

 

Źródło: „Dziennik Polski” 5.01.2010 | 2010-01-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemdomy na wynajemgaraże na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Czarnkowsko-Trzcianeckimieszkania na sprzedaż powiat Zamojskimieszkania na sprzedaż gmina Działdowomieszkania na sprzedaż gmina Otwockdomy na wynajem w Uściankudomy na wynajem w Łochtynowiedomy na sprzedaż w Lipinkach

Deweloperzy

);