Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Remont za premię z książeczki

2008-02-20

Remont za premię z książeczki

Rząd przyjął projekt ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Przewiduje on rozszerzenie listy czynności uprawniających do uzyskania premii gwarancyjnej przy likwidacji książeczek mieszkaniowych.

Rząd przyjął projekt ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów – informuje „Gazeta Prawna”. Przewiduje on rozszerzenie listy czynności uprawniających do uzyskania premii gwarancyjnej przy likwidacji książeczek mieszkaniowych.

Pieniądze będzie można odzyskać, przeprowadzając remont lokalu mieszkalnego. Uprawniony do pobrania środków będzie tylko właściciel lokalu lub osoba, która ma spółdzielcze prawo do lokalu – czytamy dalej. Remont powinien dotyczyć wymiany okien, instalacji gazowej lub elektrycznej. Dodatkowym warunkiem jest to, że wartość wykonanych prac musi przekroczyć wartość zgromadzonego na książeczce wkładu wraz z premią gwarancyjną ustalonych na dzień złożenia wniosku o wypłatę premii.

W sumie Polacy mają jeszcze 1,5 mln książeczek mieszkaniowych, jednak większość z nich nie ma szansy na spełnienie warunków wypłaty premii gwarancyjnej – podaje dziennik. Średnio przy likwidacji książeczki mieszkaniowej można dostać premię w wysokości 6 tys. zł. Wkład zgromadzony na książeczce mieszkaniowej może być przedmiotem cesji pomiędzy: małżonkami (również rozwiedzionymi), rodzicami i dziećmi (również przysposabiającymi i przysposobionymi), dziadkami i wnukami, rodzeństwem rodzonym i przyrodnim, powinowatymi – macochą lub ojczymem i pasierbami.

Źródło: „Gazeta Prawna” 20.02.2008 | 2008-02-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedaż powiat M. Bytomlokale użytkowe na wynajem powiat Wrocławskilokale użytkowe na wynajem gmina Stronie Śląskiemieszkania na wynajem gmina Kaliskadomy na sprzedaż w Łubna-Jakusachmieszkania na sprzedaż w Piotrowiemieszkania na wynajem w Świniarach

Deweloperzy

);