Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Remont kamienicy bez zaciągania kredytu

2010-04-07

Remont kamienicy bez zaciągania kredytu

Zmienią się zasady uzyskiwania premii kompensacyjnych na remonty starych kamienic z wynajmowanymi mieszkaniami.

Zmienią się zasady uzyskiwania premii kompensacyjnych na remonty starych kamienic z wynajmowanymi mieszkaniami – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Do podpisu prezydenta trafiła nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Jak czytamy dalej, właściciele kamienic, w których są mieszkania przeznaczone pod wynajem, będą mogli otrzymać premię kompensacyjną na ich remont i termomodernizację także wówczas, gdy dokonają inwestycji z własnych oszczędności. Nie będą musieli w tym celu brać kredytów bankowych. Co więcej, nie stracą przy tym szans na uzyskanie premii kompensacyjnej.

O wypłatę premii kompensacyjnej będzie mogła wystąpić osoba, która jest właścicielem budynku mieszkalnego z co najmniej jednym lokalem kwaterunkowym, albo właścicielem części takiego budynku – przypomina dziennik. Dodatkowo osoba ta musiała być właścicielem tego budynku w dniu 25 kwietnia 2005 r. albo też nabyła ten budynek w drodze spadkobrania. W przypadku współwłasności nieruchomości inwestorem mogą być wyłącznie wszyscy współwłaściciele. Inwestor, który chce uzyskać premię kompensacyjną bez zaciągania kredytu, powinien złożyć swój wniosek bezpośrednio do Banku Gospodarstwa Krajowego. To bowiem ten bank uprawniony jest do wypłaty pieniędzy ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów.

 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna" 7.04.2010 | 2010-04-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęlokale użytkowe na sprzedażdomy do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Radomszczańskimieszkania na wynajem powiat Siemiatyckidomy na wynajem gmina Wielichowomieszkania na sprzedaż gmina Skrwilnodomy na sprzedaż w Kownatkachmieszkania na wynajem w Mochowiedomy na sprzedaż w Kargowej

Deweloperzy

);