Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rekordowo wzrosła średnia wartość kredytu hipotecznego

2006-10-03

Rekordowo wzrosła średnia wartość kredytu hipotecznego

W pogoni za cenami na rynku nieruchomości klienci coraz bardziej się zadłużają.

W pogoni za cenami na rynku nieruchomości klienci coraz bardziej się zadłużają – pisze „Parkiet”. Z najnowszych danych Związku Banków Polskich wynika, że w lipcu średnia wartość kredytu hipotecznego sięgnęła niemal 138 tysięcy złotych. Oznacza to, że jednemu przeciętnemu kredytobiorcy banki pożyczały w tym czasie o 27 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Takich skoków nie było od lat, choć banki robią wiele, by zwiększyć zdolność kredytową klientów – twierdzi „Parkiet”. Za ten korzystny dla sektora trend odpowiadają przede wszystkim rosnące ceny nieruchomości.

– Ludzie nie chcą się łatwo poddać i zrezygnować z zakupu. W obawie przed kolejnymi zwyżkami decydują się więc na wyższy kredyt, ewentualnie mniejszy lokal lub gorszą dzielnicę – mówi rozmówca gazety Emil Szweda, analityk Open Finace.
Zdaniem Macieja Kossowkiego z Expandera, ostatnio przybywa jednak osób, których nie stać już na mieszkanie.

Źródło: Halina Kochalska, „Parkiet”, 02.10.2006 | 2006-10-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażmieszkania na zamianędziałki na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Wieluńskimieszkania na wynajem powiat Brzezińskilokale użytkowe na wynajem gmina Grybówmieszkania na wynajem gmina Rudkamieszkania na sprzedaż w Mikutachdomy na sprzedaż w Nowostawach Górnychmieszkania na wynajem w Szabłach Młodych

Deweloperzy

);