Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rekordowo wzrosła średnia wartość kredytu hipotecznego

2006-10-03

Rekordowo wzrosła średnia wartość kredytu hipotecznego

W pogoni za cenami na rynku nieruchomości klienci coraz bardziej się zadłużają.

W pogoni za cenami na rynku nieruchomości klienci coraz bardziej się zadłużają – pisze „Parkiet”. Z najnowszych danych Związku Banków Polskich wynika, że w lipcu średnia wartość kredytu hipotecznego sięgnęła niemal 138 tysięcy złotych. Oznacza to, że jednemu przeciętnemu kredytobiorcy banki pożyczały w tym czasie o 27 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Takich skoków nie było od lat, choć banki robią wiele, by zwiększyć zdolność kredytową klientów – twierdzi „Parkiet”. Za ten korzystny dla sektora trend odpowiadają przede wszystkim rosnące ceny nieruchomości.

– Ludzie nie chcą się łatwo poddać i zrezygnować z zakupu. W obawie przed kolejnymi zwyżkami decydują się więc na wyższy kredyt, ewentualnie mniejszy lokal lub gorszą dzielnicę – mówi rozmówca gazety Emil Szweda, analityk Open Finace.
Zdaniem Macieja Kossowkiego z Expandera, ostatnio przybywa jednak osób, których nie stać już na mieszkanie.

Źródło: Halina Kochalska, „Parkiet”, 02.10.2006 | 2006-10-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażdomy na sprzedażdomy na wynajem powiat M. Konindomy na sprzedaż powiat Polickidomy na wynajem gmina Leśna Podlaskadomy na sprzedaż gmina Ślemieńmieszkania na sprzedaż w Chmielówcedomy na wynajem w Konstantynowiemieszkania na wynajem w Sycowie

Deweloperzy

);