Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rekordowa liczba kredytów

2007-02-28

Rekordowa liczba kredytów

W ubiegłym roku banki udzieliły indywidualnym klientom ponad 300 tys. kredytów przeznaczonych na cele mieszkaniowe. Ich łączna wartość wyniosła ponad 42 mld zł.

Jak poinformował Związek Banków Polskich (ZBP) – według wstępnych szacunków – w ubiegłym roku banki udzieliły indywidualnym klientom ponad 300 tys. kredytów przeznaczonych na cele mieszkaniowe. Ich łączna wartość wyniosła ponad 42 mld zł. Rok wcześniej blisko 200 tys. kredytobiorców zadłużyło się na łączna kwotę 22 mld zł. Jednocześnie wzrosła też średnia wartość kredytów mieszkaniowych – z ok. 112 do 164 tys. zł. Bankowi analitycy podkreślają jednak, że zadłużenie klientów wzrosło w mniejszym stopniu. Oznacza to, że wiele z pośród udzielonych kredytów to kredyty przeniesione z innych banków oraz tzw. kredyty konsolidacyjne. Frank szwajcarski nadal był najpopularniejszą walutą, w jakiej Polacy zaciągali kredyty – w 2006 r. banki udzieliły 145 tys. kredytów w tej walucie, podczas gdy kredytów złotówkowych zaciągnięto nieco ponad 122 tys. Pozostali kredytobiorcy wzięli kredyt w euro lub dolarach. ZBP przewiduje, że w tym roku banki udzielą ok. 380 tys. kredytów mieszkaniowych o łącznej wartości 54 mld zł.

Źródło: „Krakowski Rybek Nieruchomości", nr 5/2007 | 2007-02-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażdomy na wynajem powiat Gorzowskidomy na wynajem powiat Siedleckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Olszewo-Borkimieszkania na wynajem gmina Władysławowodomy na wynajem w Kaźmierzewiemieszkania na sprzedaż w Niedźwiedzamieszkania na sprzedaż w Tabędz

Deweloperzy

);