Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rekordowa cena za metr ziemi w Katowicach

2008-01-23

Rekordowa cena za metr ziemi w Katowicach

Wrocławski deweloper za hektar ziemi zapłacił 80 mln zł, co daje 8 tys. zł za m kw. Jest to rekord, jeśli chodzi o cenę za metr działki w Katowicach – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Wrocławski deweloper za hektar ziemi zapłacił 80 mln zł, co daje 8 tys. zł za m kw. Jest to rekord, jeśli chodzi o cenę za metr działki w Katowicach – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Działkę, która znajduje się przy al. Roździeńskiego, odkupił od firmy Multirondo deweloper LC Corp. Aby inwestycja mogła się zwrócić, powstanie na niej zapewne drapacz chmur. Już teraz inwestor zapowiada, że postara się o pozwolenie dla jak najwyższego budynku. Dominować w nim będzie funkcja biurowa, ale pojawią się też apartamenty. W budynku nie zabraknie również pięter, na których ulokowane zostaną sklepy i zakłady usługowe – czytamy dalej.

Szansa na to, by na rekordowej działce powstał wieżowiec jest duża, ponieważ w pobliżu stoi już 125-metrowy Altus, najwyższy budynek na Górnym Śląsku. Jak donosi Gazeta, spółka LC Corp planuje budowę ponad stumetrowego budynku. Dziennik przewiduje, że transakcje wrocławskiego dewelopera będą miały znaczny wpływ na ceny gruntów w Katowicach. Mimo to rekordowa cena za grunt w Katowicach nie powala na kolana w skali kraju – w Warszawie za m kw. działki w Śródmieściu płaci się bowiem nawet 30 tys. zł.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Katowice 21.01.2008 | 2008-01-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciadomy na zamianęmieszkania na wynajem powiat Lipnowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Lwóweckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Jabłonnadomy na sprzedaż gmina Mogielnicadomy na sprzedaż w Zubkach Małychmieszkania na wynajem w Borkumieszkania na sprzedaż w Głusku Małym

Deweloperzy

);