Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rekordowa cena gruntu

2006-11-24

Rekordowa cena gruntu

Aż 13,6 tys. zł zapłaci za metr kwadratowy działki w Warszawie hiszpańska firma deweloperska Lubasa. To polski rekord ceny gruntu.

Aż 13,6 tys. zł zapłaci za metr kwadratowy działki w Warszawie hiszpańska firma deweloperska Lubasa. To polski rekord ceny gruntu – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Jak czytamy, chodzi o teren dawnej zajezdni autobusowej Inflancka w śródmieściu stolicy, niedaleko stacji metra Dworzec Gdański i Arkadii, największego stołecznego centrum handlowego. Miasto rok temu sprzedało już fragment działki – 23 tys. m kw. kupiła wtedy firma Budimex Nieruchomości za 116 mln zł. Zamierza tam budować bloki o wysokości od 6 do 17 kondygnacji. W środę stołeczny ratusz na licytację wystawił kolejne 28,7 tys. m kw. zajezdni. Cenę wywoławczą wyznaczono na 155 mln zł. Na wejściu cenę tę aż o 124 mln przebiła firma Echo Investment – jej przedstawicielowi szkoda było czasu, a pamiętał, że dzień wcześniej na licytacji innej miejskiej zajezdni cenę przebijano aż 200 razy. Jego ofertę przebiła hiszpańska firma Lubasa. Obaj deweloperzy podbijali swoje ceny prawie 50 razy, zanim wreszcie wygrała Lubasa kwotą 390 mln 600 tys. zł – czyli 13,6 tys. zł za m kw.

Lubasa przebiła rekord ceny działki ustanowiony w październiku przez inną hiszpańską firmę Grupo Prasa. Kupiła ona 4,5-hektarowy teren tzw. Centrum Południowego we Wrocławiu za 370 mln zł, czyli po 8,2 tys. za m kw. – informuje gazeta.

Źródło: Michał Wojtczuk, „Gazeta Wyborcza”, 23.11.2006 | 2006-11-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniagaraże do kupieniakamienice do kupieniamieszkania na wynajem powiat Wyszkowskilokale użytkowe na wynajem powiat Białostockilokale użytkowe na sprzedaż gmina Drwiniadomy na wynajem gmina Budzyńmieszkania na wynajem w Maszewkudomy na sprzedaż w Górnowolimieszkania na wynajem w Smołdzińskim Lesie

Deweloperzy

);