Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rejestracja zamiast pozwolenia na budowę

2009-05-05

Rejestracja zamiast pozwolenia na budowę

Sejm przyjął 23 kwietnia nowelizację prawa budowlanego, która likwiduje obowiązek ubiegania się o pozwolenie na budowę w przypadku większości inwestycji budowlanych.

Sejm przyjął 23 kwietnia nowelizację prawa budowlanego, która likwiduje obowiązek ubiegania się o pozwolenie na budowę w przypadku większości inwestycji budowlanych – podaje „Gazeta Prawna".

Przed rozpoczęciem budowy inwestor będzie musiał dokonać rejestracji inwestycji u starosty. Jeżeli starosta w ciągu 30 dni nie zgłosi sprzeciwu – inwestor będzie mógł przystąpić do prac budowlanych. Ułatwienia te nie dotyczą jednak wszystkich budów – czytamy. Przy rejestracji inwestycji inwestor będzie miał obowiązek przedstawienia tzw. zgody urbanistycznej. Taką zgodą będzie wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo decyzja o warunkach zabudowy (gdy brak planu miejscowego). Oprócz dołączenia zgody urbanistycznej inwestor będzie musiał także określić w zgłoszeniu usytuowanie oraz rodzaj obiektu budowlanego, a także podać planowany termin rozpoczęcia inwestycji – dodaje dziennik.

Po wejściu w życie nowelizacji najłatwiej będzie wybudować małe obiekty budowlane, np. budynki gospodarcze do 20 m kw., ogrodzenia, wiaty przystankowe, zatoki parkingowe czy obiekty przeznaczone do czasowego użytkowania – informuje „Gazeta Prawna”.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 5.05.2009 | 2009-05-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat Wałbrzyskidomy na sprzedaż powiat Konińskimieszkania na sprzedaż gmina Wilkowicedomy na sprzedaż gmina Policznamieszkania na wynajem w Sielice-Koloniamieszkania na sprzedaż w Górnej Wsimieszkania na wynajem w Zembrzusie Wielkim

Deweloperzy

);