Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rejestracja wystarczy, by budować dom

2009-02-18

Rejestracja wystarczy, by budować dom

Osoby planujące rozpoczęcie budowy domów będą mogły za kilka miesięcy zrobić to według uproszczonych procedur. Do rozpoczęcia budowy wystarczy rejestracja zamierzonej inwestycji u starosty.

Osoby planujące rozpoczęcie budowy domów będą mogły za kilka miesięcy zrobić to według uproszczonych procedur. Do rozpoczęcia budowy wystarczy rejestracja zamierzonej inwestycji u starosty. Po otrzymaniu wniosku o zarejestrowanie urzędnik ten będzie miał 30 dni na sprawdzenie kompletności zgłoszenia i ewentualne wniesienie sprzeciwu. Jeżeli sprzeciw nie zostanie zgłoszony, to po upływie tego terminu i po zawiadomieniu powiatowego inspektora nadzoru budowlanego inwestor będzie mógł przystąpić do prac – czytamy w „Gazecie Prawnej”. 

Nie w każdym przypadku możliwa będzie jednak budowa domu wyłącznie po zarejestrowaniu inwestycji u starosty. Jeżeli starosta uzna, że inwestycja znacząco oddziałuje na środowisko lub obszar Natura 2000 albo zgłosi sprzeciw, to inwestor nadal będzie musiał ubiegać się o pozwolenie na budowę. Wówczas będą obowiązywały te same procedury co wcześniej – dodaje dziennik.
 

Źródło: „Gazeta Prawna" 18.02.2009 r. | 2009-02-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniamieszkania na sprzedażdomy na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Aleksandrowskidomy na sprzedaż powiat Kętrzyńskimieszkania na wynajem gmina Zwoleńdomy na wynajem gmina Karniewodomy na wynajem w Ramlejachmieszkania na wynajem w Kowalewiedomy na wynajem w Mątewkach

Deweloperzy

);