Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Raty za mieszkanie stabilne do 2020 r.

Magdalena Hojniak | 2018-03-08

Raty za mieszkanie stabilne do 2020 r.

Prezes NBP zapowiedział, że stopy procentowe mogą zostać zachowane na niezmienionym poziomie przez najbliższe 2 lata.

Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny dała powód do zadowolenia wszystkim kredytobiorcom. Decyzja, jaką podjęli eksperci, sprawi, że raty kredytowe zostaną zachowane na obecnym poziomie. Wartość stóp procentowych bezpośrednio wpływa bowiem na wysokość oprocentowania kredytów. Jak powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński, obecna sytuacja gospodarczo-ekonomiczna kraju pozwala na utrzymanie aktualnie obowiązujących stawek. Ponadto istnieje prawdopodobieństwo, że nie ulegną one zmianie nawet do 2020 r. 

Podczas ostatniego posiedzenia Rada uznała, że prognozy oparte na dostępnych danych wskazują, iż aktywność polskiej gospodarki nadal będzie wzrastać, choć dynamika PKB minimalnie się obniża. Projekcja dotycząca polityki pieniężnej wskazuje na to, że inflacja będzie bliska celu inflacyjnego.

Ponadto stopy procentowe wynoszące odpowiednio 1,50 proc. (stopa referencyjna), 2,50 proc. (stopa lombardowa), 0,50 proc. (stopa depozytowa) oraz 1,75 proc. (stopa redyskonta weksli) mają sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi, a także równowadze makroekonomicznej.

Podobnie dobre oceny wynikają z obserwacji sytuacji na europejskim i światowym rynku. PKB strefy euro pokazuje, iż wzrost gospodarczy następuje szybciej niż w minionych latach, na co wpływ mają m.in. coraz lepsze obroty handlu na arenie międzynarodowej.  

Źródło: KRN.pl | 2018-03-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Przepiękny dom jednorodzinny
Enklawa Białowieska
Osiedle Lawendowa 3
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Oaza Bronowice

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Przepiękny dom jednorodzinny

Płaza 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniamieszkania na sprzedażlokale użytkowe na wynajemdomy na wynajem powiat Braniewskimieszkania na sprzedaż powiat Polickimieszkania na wynajem gmina Przywidzmieszkania na wynajem gmina Gnojnikdomy na wynajem w Gumienicachmieszkania na wynajem w Bratkowicachdomy na wynajem w Maszewice

Deweloperzy