Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Raty za mieszkanie stabilne do 2020 r.

Magdalena Hojniak | 2018-03-08

Raty za mieszkanie stabilne do 2020 r.

Prezes NBP zapowiedział, że stopy procentowe mogą zostać zachowane na niezmienionym poziomie przez najbliższe 2 lata.

Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny dała powód do zadowolenia wszystkim kredytobiorcom. Decyzja, jaką podjęli eksperci, sprawi, że raty kredytowe zostaną zachowane na obecnym poziomie. Wartość stóp procentowych bezpośrednio wpływa bowiem na wysokość oprocentowania kredytów. Jak powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński, obecna sytuacja gospodarczo-ekonomiczna kraju pozwala na utrzymanie aktualnie obowiązujących stawek. Ponadto istnieje prawdopodobieństwo, że nie ulegną one zmianie nawet do 2020 r. 

Podczas ostatniego posiedzenia Rada uznała, że prognozy oparte na dostępnych danych wskazują, iż aktywność polskiej gospodarki nadal będzie wzrastać, choć dynamika PKB minimalnie się obniża. Projekcja dotycząca polityki pieniężnej wskazuje na to, że inflacja będzie bliska celu inflacyjnego.

Ponadto stopy procentowe wynoszące odpowiednio 1,50 proc. (stopa referencyjna), 2,50 proc. (stopa lombardowa), 0,50 proc. (stopa depozytowa) oraz 1,75 proc. (stopa redyskonta weksli) mają sprzyjać zrównoważonemu rozwojowi, a także równowadze makroekonomicznej.

Podobnie dobre oceny wynikają z obserwacji sytuacji na europejskim i światowym rynku. PKB strefy euro pokazuje, iż wzrost gospodarczy następuje szybciej niż w minionych latach, na co wpływ mają m.in. coraz lepsze obroty handlu na arenie międzynarodowej.  

Źródło: KRN.pl | 2018-03-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Inwestycja Cieślewskiego 7A
START CITY

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe do kupieniakamienice na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Raciborskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Chełmdomy na wynajem gmina M. Mysłowicemieszkania na wynajem gmina Dęblinmieszkania na wynajem w Jagodnikudomy na wynajem w Krzywanice-Trojanachmieszkania na wynajem w Kołaczkowie

Deweloperzy

);