Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rata w euro niższa niż w złotych

2009-05-12

Rata w euro niższa niż w złotych

Rata przeciętnego kredytu w euro jest obecnie o 23 proc. niższa niż kredytu w złotych. Niektóre banki zaczynają zachęcać do pożyczek w europejskiej walucie.

Jak podaje „Gazeta Prawna”, rata przeciętnego kredytu w euro jest obecnie o 23 proc. niższa niż kredytu w złotych. Niektóre banki zaczynają zachęcać do pożyczek w europejskiej walucie.

Eksperci są zdania, że tego typu kredyty staną się popularniejsze w momencie zapadnięcia ostatecznych decyzji dotyczących wejścia Polski do strefy euro. Ponieważ strefa euro jest naszym największym partnerem handlowym, kredyt w euro jest dla banków mniej ryzykowny niż pożyczka w szwajcarskiej walucie. W DnB Nord osoba, która weźmie kredyt w euro, przez pierwszy rok nie płaci żadnej marży – czytamy dalej. Z kolei w BOŚ od kwietnia połowa udzielanych kredytów hipotecznych to kredyty w euro, a wartościowo to ponad 62 proc. Podobnie jest w Deutsche Banku.

Niektóre banki stosują jednak przy kredytach w euro zaporowe marże sięgające nawet 6–9 proc. (PKO BP, Alior Bank) – zaznacza gazeta. Raty kredytu w euro są średnio o ponad 20 proc. niższe niż kredytu złotowego i o 10 proc. wyższe niż przy kredycie we frankach.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 12.05.2009 | 2009-05-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażdziałki na wynajemmieszkania na wynajemdomy na wynajem powiat Szamotulskidomy na wynajem powiat M. Lesznolokale użytkowe na sprzedaż gmina Międzyrzeczdomy na wynajem gmina Śniadowomieszkania na sprzedaż w Dalimierzmieszkania na wynajem w Ludwinowiemieszkania na wynajem w Sędziejowicach

Deweloperzy

);