Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rata kredytu w złotych nadal rośnie

2008-09-20

Rata kredytu w złotych nadal rośnie

Zmieniają się koszty kredytów hipotecznych. Podczas gdy rata w rodzimej walucie rośnie, w euro i frankach szwajcarskich spadła o ponad 14 zł w ciągu tygodnia.

Zmieniają się koszty kredytów hipotecznych. Podczas gdy rata w rodzimej walucie rośnie, w euro i frankach szwajcarskich spadła o ponad 14 zł w ciągu tygodnia – podaje „Gazeta Prawna”.

Miesięczna rata przykładowego kredytu hipotecznego (w wysokości 200 tys. zł na 30 lat) w złotych, wyliczona przez Comperię, wyniosła 1438,36 zł i wzrosła o prawie 3 zł w porównaniu z poprzednim tygodniem, czyli o 0,19 proc. Zanotowano również wzrost oprocentowania o 0,02 proc., co dało już 7,79 proc. Rata kredytu zaciągniętego w złotych nie uległa więc znaczącym zmianom. Zadowoleni powinni być jednak klienci, którzy pożyczyli w euro lub frankach szwajcarskich – czytamy. Nie dość, że rata w porównaniu z kredytem złotowym jest zdecydowanie niższa, to jeszcze ubiegły tydzień przyniósł zwiększenie tej różnicy o ponad 14 zł na samym spadku raty w walucie obcej. Rata we frankach szwajcarskich wyniosła 931,60 zł.
 

Źródło: „Gazeta Prawna” 19.09.2008 | 2008-09-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania do kupieniainne nieruchomości na wynajemdomy na wynajem powiat Jarocińskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Kaliszmieszkania na sprzedaż gmina Łaziska Górnelokale użytkowe na wynajem gmina Pałecznicamieszkania na wynajem w Piastowiedomy na sprzedaż w Zdanowiemieszkania na wynajem w Skarbiewie

Deweloperzy

);