Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ranking deweloperów „Rzeczpospolitej” – 2005 rok

2005-12-28

Ranking deweloperów „Rzeczpospolitej” – 2005 rok

W tegorocznym ogólnopolskim rankingu deweloperów zdecydowanie lepsze okazały się firmy warszawskie.

Na przełomie października i listopada reporterzy dodatku „Nieruchomości” dziennika „Rzeczpospolita”, podobnie jak w roku ubiegłym oceniali firmy deweloperskie, z którymi można bezpiecznie wybudować mieszkanie lub dom. W tegorocznym rankingu oceniano 69 firm działających w Białymstoku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i we Wrocławiu. O wyborze regionów zadecydowała liczba realizowanych w nich inwestycji. Firmy dobierano według następujących kryteriów: powinny być w trakcie realizacji inwestycji, mieć w planach kolejne i już w jakiś sposób zaistnieć na rynku.

Badania zostały przeprowadzone przez dziennikarzy, którzy jako potencjalni klienci przychodzili do wybranych firm i zadawali ten sam zestaw pytań. Ocenie poddana została przede wszystkim obsługa klienta w biurach sprzedaży i umowa, którą proponował deweloper. W kategorii oceny klientów można było otrzymać maksymalnie 19 punktów (takiej liczby nie przyznano żadnej z badanych firm). Kompetencję pracowników sprawdzano, prosząc o informacje dotyczące m.in. technologii budowy danego obiektu, liczby pięter, najbliższego sąsiedztwa. Przy ocenie umowy proponowanej przez dewelopera szczególną uwagę zwracano na to, czy zawarte w niej zapisy nie narażają klienta na utratę pieniędzy. W tej kategorii firma mogła otrzymać maksymalnie 16 punktów.

W tegorocznym rankingu deweloperów zdecydowanie najlepiej wypadły firmy warszawskie. Pierwsze miejsce zajęła firma Sedno z wynikiem 29,5 pkt (18 pkt za obsługę klienta i 11,5 pkt za jakość umowy). Drugie miejsce i 28 punktów przyznano ex aequo firmom: Budimex Nieruchomości (16,5 pkt za obsługę klienta i 11,5 pkt za jakość umowy), Grupie Eco (16 pkt za obsługę klienta i 12 pkt za jakość umowy) i Grupie Invest (16 pkt za obsługę klienta i 12 pkt za jakość umowy). Miejsce trzecie i 27,5 punktów (15 pkt za obsługę klienta i 12,5 pkt za jakość umowy) zdobyła firma Asbud.


Źródło: | 2005-12-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniakamienice na wynajemgaraże na wynajemdomy na wynajem powiat Oleskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Wrocławskidomy na wynajem gmina Dobradomy na sprzedaż gmina Gąsawadomy na sprzedaż w Natoliniemieszkania na wynajem w Płaszewiedomy na wynajem w Orzechówku

Deweloperzy

);