Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Radni chcą kopca

2012-02-27

Radni chcą kopca

Podczas sesji rady miasta zaprezentowano koncepcję budowy Alei Chwały, na końcu której miałby powstać nasyp wyższy od krakowskiego Kopca Kościuszki.

Podczas sesji Rady Miasta Warszawy zaprezentowano koncepcję budowy Alei Chwały. Na jej końcu miałby powstać Kopiec Olszynki – nasyp wyższy od krakowskiego Kopca Kościuszki o 16 m. W jego wnętrzach znalazłyby się kaplice, a szczyt ozdobiłyby fragmenty kolumny Zygmunta – poinformowała „Gazeta Wyborcza”.

Koncepcja ma na celu upamiętnienie bohaterów bitwy pod Olszynką Grochowską. Zgodnie z zaprezentowanym gipsowym modelem i planszą, po obu stronach alei ustawione zostaną głazy upamiętniające historię Polski – od potopu szwedzkiego do katastrofy smoleńskiej. Ma ją ograniczać okrągły plac apelowy z podziemnym parkingiem. Za nim miałby się znaleźć 50-metrowy kurhan.

Pomysłodawcy planują usypanie kopca z ziemi wydobywanej podczas budowy II linii metra. Koszt realizacji projektu oszacowano na ok. 200 mln zł.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 23.02.2012 | 2012-02-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemgaraże na wynajemkamienice na zamianędomy na sprzedaż powiat Żywieckimieszkania na wynajem powiat Łowickidomy na sprzedaż gmina Piątnicalokale użytkowe na sprzedaż gmina Przemkówdomy na wynajem w Samagowiemieszkania na wynajem w Bukownicydomy na wynajem w Kownatkach

Deweloperzy

);