Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rada Miasta o polityce mieszkaniowej

2006-04-07

Rada Miasta o polityce mieszkaniowej

Tematyka mieszkań komunalnych zdominowała ostatnią marcową sesję krakowskiej Rady Miasta. Podczas debaty przedstawione zostały założenia nowej polityki mieszkaniowej miasta na najbliższych pięć lat.

Tematyka mieszkań komunalnych zdominowała ostatnią marcową sesję krakowskiej Rady Miasta. Podczas debaty przedstawione zostały założenia nowej polityki mieszkaniowej miasta na najbliższych pięć lat. W przygotowanym przez prezydenta Majchrowskiego programie gospodarowania gminnym zasobem mieszkaniowym znalazł się postulat, by większość lokali komunalnych była budowana przez gminę. Jednakże takie rozwiązanie spotkało się ze sprzeciwem wielu radnych. Jako główny argument przeciw budowaniu osiedli komunalnych wskazywano przed wszystkim na fakt, że w ten sposób skupia się lokatorów z przydziału na jednym terenie. To zaś budzi zazwyczaj sprzeciw okolicznych mieszkańców. Zdaniem większości radnych najlepszym sposobem na pozyskiwanie mieszkań gminnych jest nabywanie ich od deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych oraz właścicieli prywatnych. Takie właśnie rozwiązanie zostało przyjęte przez Radę Miasta. Dodatkowo w programie znalazł się zapis mówiący, że gmina będzie musiała uzyskać zgodę rady miasta, za każdym razem, gdy będzie planowała wybudowanie budynku komunalnego.

Źródło: | 2006-04-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemmieszkania na sprzedażmieszkania na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Opatowskidomy na wynajem powiat Choszczeńskimieszkania na wynajem gmina Tarnowskie Górylokale użytkowe na sprzedaż gmina Radzyń Podlaskidomy na sprzedaż w Nowym Młyniedomy na sprzedaż w Laskachmieszkania na sprzedaż w Chełmie

Deweloperzy

);