Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przyszłość należy do Warszawy

Magdalena Hojniak | 2019-02-18

Przyszłość należy do Warszawy
Warszawa liderem polskich miast przyszłości

Jakość życia i potencjał gospodarczy to tylko niektóre z czynników, dzięki którym Warszawa jest uznawana za miasto przyszłości.

Stolica Polski została uznana za lidera wśród polskich miast pod względem perspektyw na przyszłość. W rankingu opracowanym przez fDi Magazine Warszawę doceniono w kilku kategoriach. Na uznanie, zdaniem oceniających, zasługuje stołeczny potencjał gospodarczy, a także kapitał ludzki. Z danych wynika, że na przestrzeni lat 2014-2018 w żadnym innym polskim mieście nie pojawiło się tylu inwestorów co w Warszawie. Wysokie notowania przyznano również za jakość życia czy infrastrukturę i dostępność transportową. Oprócz tego stolica została określona mianem najbardziej przyjaznego miasta dla biznesu.

Z danych uwzględnionych w rankingu analityków z grupy Financial Times wynika, że w stolicy rozpoczęto 262 projekty związane z zagranicznymi inwestycjami. Dla Krakowa i Wrocławia liczba ta wyniosła odpowiednio 95 i 91.

Warszawa należy do najszybciej rozwijających się miast Unii Europejskiej. Jednocześnie może pochwalić się 40 proc. terenów zielonych, co pozytywnie wpływa na samopoczucie przebywających w stolicy osób.

Tytuł polskiego miasta przyszłości Warszawa zyskała już po raz trzeci. Tuż za nią uplasowały się Kraków oraz Wrocław. 

Źródło: KRN.pl | 2019-02-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

warszawiak ⋅ 20-02-2019 | 23:40

Zgadzam się Warszawa mega szybko się rozwija i ma coraz więcej inwestorów. Widać to też po powstajacych osiedlach mieszkaniowych. Z żoną kupiliśmy nowe mieszkanie na Green Mokotów często am teraz bywamy, to świetna okolica i na samym Mokotowie też teraz bardzo dużo się dzieje.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
START CITY
Sand Hotel ****

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażmieszkania na wynajemdomy do kupieniamieszkania na wynajem powiat Krośnieńskidomy na sprzedaż powiat Gostynińskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Ostrów Lubelskilokale użytkowe na wynajem gmina Haczówdomy na sprzedaż w Oszkowicachmieszkania na wynajem w Mirkowicachdomy na wynajem w Gąsiorowie

Deweloperzy

);