Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przyspieszona budowa kwater dla wojska

2008-10-29

Przyspieszona budowa kwater dla wojska

Prawie pół miliarda złotych zamierza wydać w tym roku Wojskowa Agencja Mieszkaniowa na budowę i zakup kwater oraz remont starszych lokali.

 

Prawie pół miliarda złotych zamierza wydać w tym roku Wojskowa Agencja Mieszkaniowa na budowę i zakup kwater oraz remont starszych lokali – informuje „Rzeczpospolita”.
 
Jak czytamy dalej, wojsko planuje oddać w tym roku do użytku 1200 mieszkań. Dla porównania – w 2007 r. agencja przekazała armii dwa razy mniej lokali. Ambitne plany budowlane WAM są związane z zamiarem stworzenia zawodowej armii. Według przepisów każdemu żołnierzowi zawodowemu przysługuje prawo do służbowej kwatery. W ciągu trzech najbliższych lat wojsko może potrzebować co najmniej 8 tys. dodatkowych mieszkań – dodaje dziennik.
 

„Rzeczpospolita” podkreśla, że WAM ze spokojem obserwuje coraz większe problemy deweloperów, ponieważ liczy, że dzięki kłopotom firm ze sprzedażą gotowych mieszkań agencja będzie mogła zbić cenę lokali i kupić je na potrzeby armii. Wszystko wskazuje więc na to, że mamy do czynienia z początkami boomu w wojskowych kwaterach. W zasobach wojska znajdują się obecnie 43 tysiące służbowych kwater. Zawodowa armia ma liczyć 120 tys. żołnierzy – czytamy. MON na reformę armii (a więc i mieszkania) dostanie z budżetu w przyszłym roku dodatkowo 1,4 mld zł. Inwestycje rozpoczęły się m.in. w Poznaniu, Bydgoszczy, Toruniu i Legionowie – donosi dziennik.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita” 28.10.2008 | 2008-10-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemdziałki na wynajemlokale użytkowe na wynajemdomy na sprzedaż powiat Opolskimieszkania na wynajem powiat Augustowskilokale użytkowe na wynajem gmina Lądek-Zdrójlokale użytkowe na wynajem gmina Szczuczyndomy na wynajem w Grabowcumieszkania na sprzedaż w Kamierowskich Piecachmieszkania na sprzedaż w Kleszczynie

Deweloperzy

);