Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przyroda na własność

2011-02-15

Przyroda na własność

Na początek marca olsztyńska Agencja Nieruchomości Rolnych zaplanowała licytacje nieruchomości niegdyś należących do partyjnych działaczy z okresu PRL.

Na początek marca olsztyńska Agencja Nieruchomości Rolnych zaplanowała licytacje nieruchomości niegdyś należących do partyjnych działaczy z okresu PRL. Aktualnie można kupić tak zwany „dom generała” i „dom czerwonej szlachty” - podaje  „Gazeta Wyborcza”.

Działki wchodzą w skład dawnego Rządowego Ośrodka Wypoczynkowego nad Jeziorem Łańskim. Pierwsza z nich, zwana „domem generała”, jest wolno stojącym domkiem letniskowym o powierzchni powyżej 60 m kw, którą można kupić za około 560 tys. zł. Druga nieruchomość to tak zwany „dom czerwonej szlachty”, o powierzchni 130 m kw, który powstał w 1965 r. pod rządami I sekretarza PZPR Władysława Gomułki. Szacunkowa cena to około 650 tys zł.

Sprzedażą popeerelowskich nieruchomości zajmuje się także starostwo powiatowe w Olsztynie, które aktualnie poszukuje chętnych na Łęgucki Młyn, w którym wypoczywali między innymi Władysław Gomułka i Józef Cyrankiewicz. Znajduje się on na terenie o powierzchni 8 ha pomiędzy dwoma jeziorami Isąg i Łęguty. Zbudowany na nim drewniany domek letniskowy z sosny syberyjskiej był prezentem od Nikity Chruszczowa dla Władysława Gomułki.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 13.02.2011 | 2011-02-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemmieszkania do kupieniadziałki do kupieniamieszkania na wynajem powiat Golubsko-Dobrzyńskidomy na wynajem powiat Gryfickimieszkania na wynajem gmina Ostrówdomy na sprzedaż gmina Konopnicadomy na wynajem w Kaczyńcudomy na wynajem w Grodnicydomy na sprzedaż w Jerominach

Deweloperzy

);