Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przyjazny Dom – Dom Energooszczędny

2009-06-05

Przyjazny Dom – Dom Energooszczędny

Wymiana doświadczeń w zakresie ocen energetycznych budynków oraz kwestie rozliczania kosztów ciepła w budynkach były tematami poruszanymi podczas konferencji „Przyjazny Dom – Dom Energooszczędny. Ocena energetyczna budynków".

Wymiana doświadczeń w zakresie ocen energetycznych budynków oraz kwestie rozliczania kosztów ciepła w budynkach były tematami poruszanymi podczas konferencji „Przyjazny Dom – Dom Energooszczędny. Ocena energetyczna budynków".

Podczas X Jubileuszowej Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej, odbywającej się w terminie 3-5 czerwca w Krynicy Zdroju, padły pytania m.in. o przyczyny trudności w upowszechnianiu w Polsce rozliczania indywidualnego zużycia energii w budynkach wielolokalowych czy ewentualną nowelizację przepisów prawa dotyczącą oceny energetycznej budynków, w sposób uwzględniający w świadectwie nie tylko potencjalne zapotrzebowanie na energię, ale także jej zużycie. Odnosząc się do opinii o potrzebie uzupełnienia systemu oceny energetycznej w Polsce o model oparty o zużycie, wiceminister infrastruktury Olgierd Dziekoński mówił, że dla tzw. „odbiorców końcowych energii", a więc wszystkich klientów, porównanie sporządzonych różnymi metodami ocen i świadectw, byłoby trudne, a co za tym idzie oddaliłoby główny cel dyrektywy – zachęcenie każdego do dbania o racjonalne korzystanie z energii. W Polsce prowadzona jest kampania informacyjno-edukacyjna dla odbiorców ciepła, program „Przyjazny Dom".

Termin konferencji zbiegł się z prowadzonymi w Sejmie pracami nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz ustawy o gospodarce nieruchomościami (druk nr 1853). Projekt nowelizacji ma na celu określenie sytuacji, w których powstaje obowiązek sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej lokalu mieszkalnego, wprowadzenie reguł postępowania, zasad niezależności oraz odpowiedzialności zawodowej dla osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej i doprecyzowanie zasad prowadzenia rejestrów osób uzyskujących uprawnienia do sporządzania certyfikatów energetycznych.

 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury 3.06.2009 | 2009-06-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniamieszkania na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat M. Chorzówdomy na wynajem powiat Skierniewickimieszkania na wynajem gmina Olesnolokale użytkowe na wynajem gmina Świekatowomieszkania na sprzedaż w Kluczkowiemieszkania na wynajem w Podkupientyniedomy na sprzedaż w Ludwikowie

Deweloperzy

);