Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przyczyny już znane

2012-03-07

Przyczyny już znane

Przyczynami rozszczelnień na A1, A2 i A4 są m.in. mechaniczne nacięcia spodniej warstwy, a także uszkodzenia mechaniczne ze strony wykonawców.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła przyczyny spękań, które zostały wykryte na autostradach A1, A2, A4. Przeprowadzone badania potwierdziły, że 90 proc. rozszczelnień powstało w miejscach podbudowy asfaltowej, gdzie kończy się odcinek asfaltu ułożony jednego dnia, a zaczyna kolejny, układany następnego.

Przyczynami rozszczelnień według GDDKiA są m.in. mechaniczne nacięcia spodniej warstwy, a także uszkodzenia mechaniczne ze strony wykonawców. Powstały one, np. podczas montażu urządzeń odwadniających. To świadczy o błędach w metodologii prowadzenia prac budowlanych.

W oficjalnym komunikacie GDDKiA odniosła się do ustaleń specjalistów, którzy stwierdzili, że spękania na A1, A2 i A4 nie są normą przy zastosowanej technologii WMS (wysoki moduł sztywności), jak argumentowała część wykonawców. Prawidłowe, czyli zgodne z dopuszczonymi regułami, zastosowanie technologii WMS pozwoliłoby na uniknięcie zarówno spękania, jak i koleinowania się nawierzchni.
 

Źródło: KRN.pl | 2012-03-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażdomy na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Jaworskidomy na wynajem powiat Wałbrzyskidomy na wynajem gmina Mały Płockmieszkania na wynajem gmina M. Kaliszdomy na sprzedaż w Brzozowcudomy na sprzedaż w Cegielniimieszkania na wynajem w Białych

Deweloperzy

);