Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przybywa kredytów mieszkaniowych

2010-08-13

Przybywa kredytów mieszkaniowych

Liczba kredytów mieszkaniowych udzielonych w II kwartale przekroczyła prognozy. Klienci obawiają się skutków rekomendacji T.

II kwartał bieżącego roku był najlepszym od rozpoczęcia kryzysu pod względem udzielanych kredytów mieszkaniowych – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Od kwietnia do końca czerwca banki pożyczyły prawie 64 tysiącom kredytobiorców na kupno mieszkań i domów 13,5 mld zł. Zgodnie z danymi Związku Banków Polskich to wzrost o niemal 38 proc. wobec I kwartału i o ponad 43 proc. wobec roku poprzedniego. Łącznie w pierwszym półroczu 2010 udzielono kredytów mieszkaniowych na ponad 23 mld zł. Bankowcy spodziewają się, że do końca roku ta kwota może wynieść nawet więcej niż planowane 43-48 mld zł.

W opinii ekspertów obecna sytuacja jest efektem z jednej strony odkładanych inwestycji mieszkaniowych, z drugiej – obawy przed nowymi regulacjami Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącymi kredytów walutowych, czyli tzw. rekomendacją T. Po wejściu w życie nowych przepisów kredytobiorcy będą sprawdzani dokładniej i trudniej im będzie uzyskać kredyt.

W trakcie obecnych wakacji banki udzielają ok. 4 mld zł nowych kredytów. Zwiększenie liczby udzielanych kredytów nie wpłynął dotychczas na wzrost cen nieruchomości. Przeciwnie, w II kwartale w większości dużych miast odnotowano minimalne spadki cen.

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” | 2010-08-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadziałki do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Nowomiejskidomy na wynajem powiat Białogardzkimieszkania na wynajem gmina Bolesławiecmieszkania na sprzedaż gmina Jordanówdomy na wynajem w Kobylaki-Konopkachdomy na wynajem w Nowych Czaplachmieszkania na sprzedaż w Grodna

Deweloperzy

);