Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przy autostradach powstaną punkty ładowania elektryków

Magdalena Hojniak | 2019-10-04

Przy autostradach powstaną punkty ładowania elektryków
GDDKiA planuje stacje do ładowania samochodów elektrycznych

Stacje do ładowania samochodów elektrycznych powstaną w kluczowych punktach drogowych.

GDDKiA ogłosiła kolejny przetarg na wykonanie punktów do ładowania pojazdów elektrycznych. Miałyby one powstać w Miejscach Obsługi Podróżnych przy transeuropejskich sieciach transportowych TEN-T. Przedsięwzięcie obejmie MOP-y przy autostradach A1, A2 i A4, a wykonawcy mogą składać zgłoszenia do 10 grudnia br.

W punkty ładowania pojazdów elektrycznych ma zostać wyposażonych 27 MOP-ów. We wrześniu odbył się już przetarg dla operatorów stacji ładowania pojazdów elektrycznych, po czym GDDKiA przekazał wyłonionym firmom tereny na MOP-ach, zlokalizowanych przy trasach A4 Wrocław-Katowice oraz S8 Wrocław-Łódź.

Na I kwartał 2020 r. GDDKiA zaplanowało przetargi na budowę punktów ładowania samochodów elektrycznych przy kolejnych odcinkach autostrad i dróg ekspresowych, tj. A4 Kraków - Korczowa oraz Zgorzelec – Krzyżowa, S3 Szczecin - Gorzów Wielkopolski, S7 Gdańsk - Warszawa oraz S8 Białystok – Warszawa. W ramach działań wyłonieni zostaną również operatorzy stacji.

Zapewnienie odpowiedniej liczby MOP-ów z funkcją ładowania elektryków bezpośrednio przyczynia się do możliwości bezpiecznego podróżowania samochodami o zasilaniu elektrycznym.  

Źródło: KRN.pl | 2019-10-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Łukasz ⋅ 05-10-2019 | 14:57

Bardzo dobrze. I to juz przeciez nie beda pierwsze punkty, bo jakis czas temu greenway zainicjował ten koncept. Przy MOPach na kilku odcinkach pojawiły sie ich stacje

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciahale i magazyny do kupienialokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Jasielskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Tatrzańskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Radkówdomy na sprzedaż gmina Namysłówdomy na sprzedaż w Gapadomy na sprzedaż w Radomierzycachdomy na sprzedaż w Białogardzie

Deweloperzy

);