Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przetargi krakowskich nieruchomości – CBA zatrzymuje kolejne osoby

Magdalena Hojniak | 2019-11-29

Przetargi krakowskich nieruchomości – CBA zatrzymuje kolejne osoby

Są kolejne zatrzymania krakowskich urzędników w związku z przetargami nieruchomości.


W toku jest postępowanie dotyczące przetargów na najem i sprzedaż nieruchomości. CBA po raz kolejny zatrzymało osoby z krakowskiego urzędu. Tym razem funkcjonariusze aresztowali m.in. osobę z kierownictwa Zarządu Budynków Komunalnych. Wśród postawionych jej zarzutów znalazły się powoływanie się na wpływy, przekroczenie uprawnień, nielegalne przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej na sumę 20 tys. zł, a także zaniedbania w zakresie prowadzenia dokumentacji związanej z ofertami z przetargu na wynajem lokali mieszkalnych o metrażu większym niż 80 mkw.

Pozostałym zatrzymanym zostaną postawione zarzuty udzielania pośrednikom korzyści majątkowych. Pieniądze miały być przekazane w zamian za załatwienie wygranej w aukcjach na wynajem lokalu użytkowego przy ul. św. Krzyża. Ustawianie przetargów miało się odbywać w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie.

Bezprawne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, w związku z którym CBA prowadzi postępowanie, miało miejsce w latach 2015-2017. Zarzuty dotychczas usłyszało 20 osób. Obecnie Funkcjonariusze CBA nadal zabezpieczają materiał dowodowy zarówno w wydziałach Urzędu Miasta Krakowa, jak i w pozostałych miejscach pracy zatrzymanych, a także w ich mieszkaniach.  

Źródło: KRN.pl | 2019-11-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdziałki na wynajemlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Niżańskidomy na sprzedaż powiat M. Tychymieszkania na sprzedaż gmina Janowice Wielkielokale użytkowe na wynajem gmina Pakosławicemieszkania na sprzedaż w Rynarzewiedomy na wynajem w Kamionku Wielkimmieszkania na sprzedaż w Sieluniu

Deweloperzy

);