Jeszcze na ten rok planowane są demontaż istniejącego i budowa nowego Mostu Słodowego, który łączy wyspy Słodową i Młyńską.
Jeszcze na ten rok planowane są demontaż istniejącego i budowa nowego Mostu Słodowego we Wrocławiu, który łączy wyspy Słodową i Młyńską.
Most Słodowy jest stalową konstrukcją o jednym, 8-metrowym przęśle opartym na ceglanych przyczółkach. Zlokalizowany jest nad kanałem powodziowym Klary (odnogi Odry). Ze względu na jego zły stan techniczny, konieczna jest całkowita rozbiórka i budowa nowej konstrukcji, która zostanie podniesiona o 40 cm w stosunku do istniejącej. Na czas prac budowlanych ruch z Mostu Słodowego przeniesiony zostanie na tymczasową przeprawę po południowej stronie (obecnie korzystają z niej samochody wjeżdżające na wyspę Słodową).
Źródło: KRN.pl | 2012-04-11
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)