Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przekazanie nieruchomości na potrzeby cywilne

2009-09-17

Przekazanie nieruchomości na potrzeby cywilne

Wczoraj dokonano przekazania samorządom i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na potrzeby cywilne nieruchomości położonych na byłych i współużytkowanych lotniskach wojskowych.

Uroczystość przekazania na potrzeby cywilne nieruchomości położonych na byłych i współużytkowanych lotniskach wojskowych samorządom i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej odbyła się 16 września w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury.

Łącznie przekazano 3145 ha: 8 lotnisk w drodze darowizny dla Jednostek Samorządu Terytorialnego (Modlin, Poznań, Biała Podlaska, Zielona Góra, Piła, Nowe Miasto n. Pilicą, Katowice, Szymany Szczytno), 4 lotniska w drodze użyczenia dla JST na co najmniej 30 lat (dla lotnisk Kraków Balice, Gdynia Kosakowo, Sochaczew, Radom), 5 nieruchomości w użytkowanie wieczyste dla Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (Zielona Góra, Szymany Szczytno, Wrocław, Bydgoszcz, Kraków Balice).
 
Nieruchomości nabyte przez samorząd mogą być przedmiotem najmu, dzierżawy albo użyczenia na co najmniej 30 lat wyłącznie na rzecz podmiotu zakładającego lub zarządzającego lotniskiem użytku publicznego, jeżeli jednostka samorządowa sama nie zakłada lotniska cywilnego użytku publicznego. W praktyce oznacza to, że samorząd w drodze umowy cywilno-prawnej przekazuje zarządzanie lotniskiem już istniejącym podmiotom, czyli spółkom prawa handlowego zarządzającymi lotniskami.
 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury 16.09.2009 | 2009-09-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęlokale użytkowe na wynajemdziałki do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Kościerskidomy na sprzedaż powiat M. Sopotdomy na wynajem gmina Krasocinlokale użytkowe na sprzedaż gmina Gnojnikdomy na sprzedaż w Wólce Orłowskiejmieszkania na wynajem w Wodnicymieszkania na sprzedaż w Helenówce

Deweloperzy

);