Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przedmieścia coraz popularniejsze

2009-12-02

Przedmieścia coraz popularniejsze

Podmiejskie inwestycje stają się realną alternatywą dla mieszkań w centrach miast.

Podmiejskie inwestycje stają się realną alternatywą dla mieszkań w centrach miast. Czyżby Polacy masowo pokochali przedmieścia? Tak, szczególnie że za tę samą cenę mieszkania w aglomeracji można kupić o wiele większe pod miastem.

Konkurencyjność cen sprawia, że coraz więcej rodzin świadomie rezygnuje z 2-pokojowego mieszkania w sercu miasta na rzecz 100-metrowego lokum na obrzeżach. Tym bardziej, że za takim rozwiązaniem przemawia coraz lepiej rozwinięta infrastruktura „peryferii”, a jednocześnie otoczenie przyrody.
 
- Mniejsze miejscowości wokół wielkich miast dostrzegają swój potencjał, dlatego co chwilę powstają nowe udogodnienia dla mieszkańców – drogi, szkoły i przedszkola, jak również zaplecze handlowo-usługowe – zauważa Katarzyna Zielińska, specjalista ds. reklamy Marma Polskie Folie – inwestora Osiedla z Gwiazdami w podwarszawskim Józefosławiu.
 
Nie bez znaczenia jest również fakt, że nasycenie inwestycji w centrach sprawia, iż deweloperzy szukają nowych miejsc na realizację swoich projektów, zatem i oferta jest dużo bardziej rozbudowana.
 
Batalię o klienta wygrywają ci, którzy już kilka lat temu zauważyli, że duże mieszkanie za miastem w otoczeniu zieleni skusi poszukujących własnego M bardziej niż życie wśród miejskiego hałasu. Teraz, kiedy ten trend staje się coraz bardziej popularny, oni oferuję ukończone mieszkania, które czekają tylko na lokatorów.
 
- Wśród naszych klientów przeważają szczególnie małżeństwa z małymi dziećmi lub tacy, którzy dopiero planują powiększenie rodziny – mówi Zielińska. – Wprost przyznają, że o zakupie nieruchomości decyduje cena. Jeżeli za tę samą otrzymują większe mieszkanie, czyli większy komfort użytkowania, zdrowsze powietrze, sąsiedztwo Lasu Kabackiego, to nawet nieco wydłużona droga do pracy nie jest w stanie im przeszkodzić.
 
Szczególnie w czasach, gdy banki mocno ograniczają zdolność kredytową, mniej środków na zakup nieruchomości może być – wbrew pozorom – dobrym bodźcem do dokładniejszego przyjrzenia się, w co zainwestować dorobek swojego życia.
 

 

Źródło: InplusPR | 2009-12-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajeminne nieruchomości na zamianęmieszkania na sprzedażdomy na wynajem powiat Opolskimieszkania na sprzedaż powiat Makowskidomy na wynajem gmina Zawadymieszkania na wynajem gmina Sośnomieszkania na wynajem w Głuchowiemieszkania na wynajem w Wygnancedomy na sprzedaż w Modłej

Deweloperzy

);