Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przebudowa pl. Szczepańskiego a sposoby europejskie

2008-11-04

Przebudowa pl. Szczepańskiego a sposoby europejskie

Podczas gdy w Europie trwa wyścig o atrakcyjne zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, w Krakowie – jeśli chodzi o pomysły – czas zatrzymał się w miejscu.

 

Podczas gdy w Europie trwa wyścig o atrakcyjne zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, w Krakowie – jeśli chodzi o pomysły – czas zatrzymał się w miejscu – donosi „Gazeta Wyborcza”.
 
Hasłem tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji była „Architektura poza budynkami”. Skupiono się przede wszystkim na omawianiu możliwości modelowania w ciekawy sposób przestrzeni publicznej. Jak czytamy dalej, w Krakowie po zakończeniu remontów Rynku Głównego, pl. Wszystkich Świętych i Małego Rynku stworzono projekt przekształcenia pl. Szczepańskiego w secesyjny salon miejski z efektowną fontanną i stylizowanym oświetleniem. Przebudowa ma być przeprowadzona z uwzględnieniem przyszłego głównego sposobu użytkowania placu – organizacji imprez kulturalnych. Całość ma kosztować około 18 milionów złotych.
 

W ramach weneckiego biennale piękne ogrody Giardani zostały umeblowane przez odwiedzających – informuje Gazeta. Ławki zrobione z baniaków po wodzie i desek oraz z betonu pokrytego kolorową ceramiczną mozaiką ustawiono w alejkach. Do wykonania siedzisk wykorzystano zaś stare opony.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 31.11.2008 | 2008-11-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianędomy na sprzedażgaraże na wynajemdomy na wynajem powiat M. st. Warszawalokale użytkowe na wynajem powiat Radomszczańskidomy na sprzedaż gmina Zarzeczemieszkania na sprzedaż gmina Lipskomieszkania na sprzedaż w Koczkudomy na sprzedaż w Elizówcedomy na sprzedaż w Płytnicy

Deweloperzy

);