Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Przebudowa muzeum w Palmirach

2010-02-10

Przebudowa muzeum w Palmirach

Pokaźny zastrzyk pieniędzy z funduszy unijnych dostanie planowane Muzeum Walk i Męczeństwa w Palmirach.

Pokaźny zastrzyk pieniędzy z funduszy unijnych dostanie planowane Muzeum Walk i Męczeństwa w Palmirach. Inwestycja zostanie zasilona sumą 2,6 mln zł, a w wieloletnim planie inwestycyjnym zarezerwowane jest już 2,5 mln zł – informuje „Polska The Times”.

Projekt nowego budynku, którego autorami są architekci WXCA, przedstawia Muzeum Walk i Męczeństwa jako wydzielony szklanymi i stalowymi ścianami obszar Lasu Kampinowskiego, który ma być przykryty zielonym dachem. W środku obok tradycyjnej wystawy eksponatów znajdą się wydruki, animacje oraz filmy opowiadające o historii okolicy. Architekci zaplanowali też ściany pokryte stalą, w których znajdzie się 2252 otworów symbolizujących liczbę osób spoczywających na pobliskich cmentarzach. Po zmierzchu od zewnętrznej strony budynku otwory te będą sprawiać wrażenie migoczących w oddali światełek. Widok na trzy białe krzyże zapewni zwiedzającym przeszklenie części ekspozycyjnej, które będzie skierowane w stronę cmentarza – czytamy.
 
Jak podaje gazeta, początek prac w Palmirach zaplanowany jest na kwiecień, a ostateczny termin zakończenia budowy – na koniec października.
 

 

 

Źródło: „Polska The Times” Warszawa 27.01.2010 | 2010-02-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy na sprzedażmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Jasielskidomy na wynajem powiat Gostynińskimieszkania na wynajem gmina M. Opolemieszkania na sprzedaż gmina Kleszczeledomy na sprzedaż w Pieckowiedomy na sprzedaż w Wysokiej Gryfińskiejdomy na sprzedaż w Cełujkach

Deweloperzy

);