Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Program "Mieszkanie Plus" nabiera rozpędu

Karina Veltzé | 2017-11-08

Program "Mieszkanie Plus" nabiera rozpędu

Krajowy Zasób Nieruchomości podpisał umowę z Pocztą Polską i Polskimi Kolejami Państwowymi w sprawie nieużywanych gruntów.

Zawarta 7 listopada br. umowa między KZN a Pocztą Polską i PKP ma na celu zwiększenie potencjału działek pod zabudowę w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". Jak podkreślił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, jest to krok w kierunku zwiększenia korzyści dla przyszłych najemców i właścicieli mieszkań.

Na mocy podpisanego dokumentu KZN otrzyma dostęp do bazy nieruchomości i gruntów, będących póki co własnością tych dwóch spółek. W przyszłości działki oraz budynki posłużą m.in. pod zabudowę lokali komunalnych. Prezes zarządu Poczty Polskiej wyraził zadowolenie z faktu, że zbycie niezagospodarowanych terenów pozwoli na zakup innych obszarów z przeznaczeniem pod rozwój logistyki.

Prezesi zarządów zaangażowanych w program przedsiębiorstw zgodnie podkreślają, że chcą czynnie zaangażować się w rozwój "Mieszkania Plus". Według Krzysztofa Mamińskiego, prezesa PKP SA, udostępnienie posiadanych działek przyczyni się nie tylko do wsparcia polityki rządu, ale także do ulokowania kolejowego majątku zgodnie z filozofią długoterminowych korzyści.

 

Źródło: KRN.pl | 2017-11-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Budynek mieszkalny przy ul....
Oaza Bronowice
Wynajem pomieszczeń biurowych...
CHE162PI47
Apartamenty Lema
Sand Hotel ****
Willa Słowicza

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniadomy na sprzedażkamienice na zamianęmieszkania na wynajem powiat M. Tarnobrzeglokale użytkowe na sprzedaż powiat Koneckidomy na wynajem gmina Smołdzinodomy na sprzedaż gmina Kozielicemieszkania na wynajem w Kapalicamieszkania na sprzedaż w Nowym Żelibórzudomy na wynajem w Jakubowie

Deweloperzy