Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Program "Mieszkanie Plus" nabiera rozpędu

Karina Veltzé | 2017-11-08

Program "Mieszkanie Plus" nabiera rozpędu

Krajowy Zasób Nieruchomości podpisał umowę z Pocztą Polską i Polskimi Kolejami Państwowymi w sprawie nieużywanych gruntów.

Zawarta 7 listopada br. umowa między KZN a Pocztą Polską i PKP ma na celu zwiększenie potencjału działek pod zabudowę w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". Jak podkreślił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, jest to krok w kierunku zwiększenia korzyści dla przyszłych najemców i właścicieli mieszkań.

Na mocy podpisanego dokumentu KZN otrzyma dostęp do bazy nieruchomości i gruntów, będących póki co własnością tych dwóch spółek. W przyszłości działki oraz budynki posłużą m.in. pod zabudowę lokali komunalnych. Prezes zarządu Poczty Polskiej wyraził zadowolenie z faktu, że zbycie niezagospodarowanych terenów pozwoli na zakup innych obszarów z przeznaczeniem pod rozwój logistyki.

Prezesi zarządów zaangażowanych w program przedsiębiorstw zgodnie podkreślają, że chcą czynnie zaangażować się w rozwój "Mieszkania Plus". Według Krzysztofa Mamińskiego, prezesa PKP SA, udostępnienie posiadanych działek przyczyni się nie tylko do wsparcia polityki rządu, ale także do ulokowania kolejowego majątku zgodnie z filozofią długoterminowych korzyści.

 

Źródło: KRN.pl | 2017-11-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Domy Piltza 16
Oaza Bronowice
Enklawa Białowieska
Osiedle Lawendowa 3
Sand Hotel ****
Wynajem pomieszczeń biurowych...

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęhale i magazyny na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Skarżyskidomy na sprzedaż powiat Cieszyńskidomy na wynajem gmina Ustkamieszkania na sprzedaż gmina Tuplicemieszkania na sprzedaż w Brzezinachmieszkania na sprzedaż w Leśnikumieszkania na sprzedaż w Brzękowicach Górnych

Deweloperzy