Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Program Lokal za Grunt już działa

Anna Kozioł | 2021-04-01

Program Lokal za Grunt już działa

1 kwietnia 2021 roku ruszył program Lokal za Grunt – nowy program rozwoju inwestycji, który ma ograniczyć bariery w pozyskiwaniu nieruchomości pod inwestycje. Nowa ustawa została skierowana do podmiotów prowadzących działania w sektorze budownictwa.

Ustawa Lokal za Grunt ma pomóc inwestorom w uzyskaniu gruntów pod inwestycje budowlane, natomiast samorządom pozwoli na zdobycie nowych nieruchomości komunalnych bez wydawania pieniędzy z budżetu.

Dzięki rozwiązaniom oferowanym w programie deweloperzy zyskają łatwiejszy dostęp do nieruchomości publicznych, które będzie można przeznaczyć między innymi pod budownictwo mieszkaniowe. Będzie można je kupić od gminy w drodze przetargu nieograniczonego, z częściowym rozliczeniem ceny wybudowanymi nieruchomościami mieszkalnymi lub użytkowymi.

Według założeń program może być realizowany na dwa sposoby. W pierwszym z nich deweloper po wybudowaniu budynku jest zobowiązany do przekazania części lokali gminie. Gmina natomiast może otrzymaną nieruchomość zatrzymać do własnych celów lub przekazać spółkom gminnym czy państwowym. W drugiej opcji możliwe jest pozyskiwanie przez samorząd nieruchomości znajdujących się w innej lokalizacji, a także lokali przeznaczonych pod działalność usługową, edukacyjną itp. Grunty oferowane przez gminę będą musiały być objęte planem zagospodarowania przestrzennego oraz posiadać aktualne warunki zabudowy.

O szczegółach dotyczących nowej ustawy przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii rozwoju pisaliśmy w artykule: Program Lokal za Grunt wystartuje w kwietniu.

 ....

Źródło: KRN.pl | 2021-04-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemdomy na wynajemdomy na wynajem powiat Żarskimieszkania na sprzedaż powiat Dąbrowskimieszkania na sprzedaż gmina Lipinki Łużyckiemieszkania na wynajem gmina Inowłódzdomy na wynajem w Płowkidomy na sprzedaż w Pławniowicachdomy na wynajem w Jaworowie

Deweloperzy

);