Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Procedury budowlane trzeba skrócić i uprościć

2007-10-29

Procedury budowlane trzeba skrócić i uprościć

Inwestorzy postulują skrócenie procedur inwestycyjnych i uproszczenia przy rozpoczęciu prac. Dobre przepisy prawa budowlanego oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego pomogą nam w przygotowaniu się do organizacji Euro 2012.

Inwestorzy postulują skrócenie procedur inwestycyjnych i uproszczenia przy rozpoczęciu prac – czytamy w „Gazecie Prawnej”. Dobre przepisy prawa budowlanego oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego pomogą nam w przygotowaniu się do organizacji Euro 2012.

Analizy robione przez inwestorów i stowarzyszenia ich zrzeszające pokazują, że terminy związane z procesem inwestycyjnym są w Polsce przekraczane dwukrotnie. Załatwienie wszystkich formalności zajmuje przeciętnemu inwestorowi od roku nawet do kilku lat – donosi dziennik. Urzędnicy odpowiedzialni za wydawanie decyzji nie przestrzegają ustawowych terminów i nie ponoszą z tego tytułu żadnej odpowiedzialności. Ponieważ cierpią na tym przede wszystkim oczekujący na odpowiedź odpowiednich organów administracji inwestorzy, nowy rząd powinien jak najszybciej dokonać przeglądu procedury rozpoczynania inwestycji budowlanych, które muszą ulec uproszczeniu i skróceniu – czytamy dalej.

Według gazety konieczne jest wprowadzenie dla urzędników nieprzekraczalnego terminu na wydanie decyzji w sprawie pozwolenia na budowę – np. 30-dniowego, po przekroczeniu którego inwestor będzie mógł przystąpić do prac, a urząd nie będzie mógł już zgłosić swojego sprzeciwu. Bardzo dobrym i postulowanym od wielu miesięcy rozwiązaniem jest także rozszerzenie katalogu budynków, do budowy których w ogóle nie będzie potrzebne pozwolenie na budowę. Niezbędne jest również szybkie usprawnienie procedur dopuszczania wybudowanych już obiektów do użytkowania.

Więcej w „Gazecie Prawnej”.

Źródło: „Gazeta Prawna” 28-29.10.2007 | 2007-10-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniahale i magazyny na sprzedażhale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Mieleckilokale użytkowe na wynajem powiat Kozienickimieszkania na sprzedaż gmina Ustronie Morskiedomy na wynajem gmina Lubaszmieszkania na wynajem w Niewodnicy Koryckiejdomy na wynajem w Majdan Starymieszkania na sprzedaż w Famułkach Brochoskich

Deweloperzy

);