Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Prezent od zimy

2012-03-23

Prezent od zimy

Dzięki łagodnej zimie samorządy lokalne zaoszczędziły duże kwoty, które przeznaczą na inwestycje.

Łagodna zima wpłynęła na znaczne oszczędności w samorządach lokalnych. Dzięki pieniądzom nie wydanym na odśnieżanie dróg i zimowe oczyszczanie miast, zostanie przeprowadzonych znacznie więcej inwestycji. Również za sprawą łagodnej zimy na drogach było mniej ubytków.

Ze wstępnego posumowania okresu zimowego przez warszawski Zarząd Oczyszczania Miasta wynika, że w porównianiu z analogicznym okresem ubiegłego roku, stolicy udało się zaoszczędzić ok. 36 mln zł na zimowym oczyszczaniu dróg i terenów dla pieszych. Tegorocznej zimy w stolicy przeprowadzono 28 akcji mniej.

Kilkumilionowe oszczędności zanotował również Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Tu pługosyparki w ciągu pięciu miesięcy wyjechały tylko 13 razy (koszt 1,4 mln zł). Co w porównaniu z poprzednim okresem zimowym poprzedniego roku (34 wyjazdów pługosypiarek, 3,7 mln zł.) daje znacznie lepszy bilans finansowy. Wygospodarowana w ten sposób kwota zostanie wykorzystana do realizacji prac porządkowych na ulicach od kwietnia do października.

Z kolei 2 mln zł z budżetu Białegostoku zostało przekazane na organizację festiwalu „Białystok. Pozytywne Wibracje”. Kwota ta została wygospodarowana z puli przeznaczonej pierwotnie na zimowe oczyszczanie miasta.

 

Źródło: KRN.pl | 2012-03-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemmieszkania na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Kolskidomy na wynajem powiat Poddębickilokale użytkowe na sprzedaż gmina Otwocklokale użytkowe na wynajem gmina Oksadomy na sprzedaż w Chyżedomy na sprzedaż w Bzowiemieszkania na wynajem w Kośminach

Deweloperzy

);